fb pixel „Když si chci zlepšit náladu, pustím si Plody moří od Bert & Friends,“ říká Dominik Turza aka DJ Roxtar – G.cz
Vyhledávání

„Když si chci zlepšit náladu, pustím si Plody moří od Bert & Friends,“ říká Dominik Turza aka DJ Roxtar

Zdroj: Glo Hyper Valentýn Prague

Diskžokejové mají v těchto dobách spoustu volného času, takže svou energii věnují tvorbě a nahrávání setů. To ovšem neplatí o legendárním DJ Roxtar, který se ani v dobách lockdownu rozhodně nenudí. Se svým Adolfeenem se totiž snaží pomáhat, kde se dá, a navíc plánuje i vlastní talk show.

redakce G.cz 9.3.2021, 15:38

Rozhovor s Dominikem Turzou

Doba je zlá a takřka celý svět se už téměř rok nachází v lockdownu, což pro nás znamená i absenci kulturního a společenského života, v rámci kterého jsme se museli rozloučit i s plesy, festivaly nebo bujarými večírky. Své nám o tom pověděl i Dominik Turza alias DJ Roxtar. Na něj se však na rozdíl od jiných na Valentýna usmálo štěstí, když mohl být součástí Hyper party, jež se konala v Kasárnách Karlín.

Jak zvládáte nynější lockdown a situaci s covidem?

Koronu zvládám dobře, momentálně je tady se mnou doma i moje přítelkyně. Do toho mi společnost dělá moje kočka Milka, kterou jsem adoptoval. Vaříme si a snažím se nedívat tolik na zprávy, místo toho radši koukám na seriály na Netflixu, objednávám si pizzu a tloustnu, což je věc, která mě sice štve, ale věřím, že po otevření fitness center to bude lepší.

Jak se vám líbila atmosféra Valentýnské akce společnosti BAT? Máte v plánu další podobné akce?

Glo Hyper Valentýn se mi moc líbil. Prostory v Kasárnách Karlín jsou výborné, bylo to všechno dobře nasvícené, skvěle zorganizované. Jediné, co mi tam chybělo, byli právě lidé. Myslím si, že taková akce na takovém úžasném místě by si zasloužila opakování nejen na Valentýna. Pojďme z toho udělat velkou Hyper party, která by se mohla konat pravidelně.

Ve zprávách jsem zaslechla, že máte novou přítelkyni. Je to pravda?

Je to pravda, mám novou přítelkyni. Učí na základní škole děti s poruchou chování. Já mám taky poruchu chování, tak si myslím, že mě zvládá velmi dobře. Je to moc fajn, nečekal jsem, že se tak rychle oklepu z třináctiletého manželství a najdu si někoho, s kým si budu rozumět. Myslím si, že je to to pravé, plánujeme společnou budoucnost.

Jak zvládá covidovou situaci Adolfeen?

Adolfeen pravidelně pomáhá kočičímu útulku v Teplicích. Taky pracuje na charitativním projektu v gastroprůmyslu Delfaření, v rámci kterého obráží gastro podniky před bankrotem a vaří u nich jejich nejlepší speciality. Zrovna se chystá další díl, tentokrát z jedné brněnské restaurace. Mě samotného vařit baví, Adolfeena to baví ještě víc. Dělám to bez nároku na honorář, zavřené restaurace z toho mají větší reklamu a jejich tržby se kvůli videím navíc zvedly, z čehož jsem měl hroznou radost jak já, tak i majitelé restaurací. V nejbližší době mě čeká ještě natáčení se záchrannou službou Středočeského kraje. Dělám to taky zadarmo, protože si myslím, že všechny složky záchranného integrovaného systému jsou v dnešní době extrémně důležité. Mají to velmi náročné, a proto jim patří obrovský dík.

Co momentálně posloucháte, zaujal Vás v poslední době nějaký interpret nebo žánr?

S hudbou pracuji pořád, mám své oblíbené autory, ale když si chci zvednout náladu, tak si pustím písničku Plody Moří od Bert & Friends, u níž si myslím, že má velký potenciál. Potom mám ještě moc rád punk a hudbu 70. let.

Jak trávíte volný čas v době koronaviru?

Hodně času trávím na Netflixu a HBO GO, potom rád vařím a jinak pořád vymýšlím něco kreativního. Připravuji talk show s Adolfeenem, která se bude pravidelně vysílat od května, takže píšu scénáře, domlouvám se s celebritami, to mi zabírá nejvíce času. Pořád mám co dělat, zrovna jsem dodělal Dj set pro Evropu 2.

Co plánujete profesně do budoucna, jaké máte cíle a na co se můžeme letos těšit?

Upřímně doufám, že se v létě objevím na nějakých festivalech. Snad se dočkám Karlovarského festivalu, který se přesunul na konec srpna. Tam měla být premiéra filmu o skupině Pražský výběr, ve které jsem již sedm let stálým hostem. Tím pádem bych snad poprvé mohl navštívit Karlovy Vary ne jako Dj, ale jako účastník filmu. Seděl bych v sále, lidi by mi tleskali, já bych se klaněl a povídal si přitom s Vildou Čokem a Michalem Kocábem. Taky mi chybí vystupování před lidmi. Všechno to on-line hraní a dělání setů do rádií je skvělé, ale vidět naživo, jak se fanoušci baví, je k nezaplacení a nedá se nahradit ničím jiným.

Podobné články

Doporučujeme

Další články