fb pixel Když muzika bolí: Kapela Entita znetvořila legendární hit od kapely Buty – G.cz
Vyhledávání

Když muzika bolí: Kapela Entita znetvořila legendární hit od kapely Buty

Zdroj: Minortide Music

„Hele, co kdybychom z nějaký pecky od Buty udělali rapovej hit. Lidi to znaj, takže se to bude všem líbit a my budem slavný,“ – něco takového si nejspíš řekla kapela Entita z Kladna, která nejspíš po letech zaznamenala duet Karla Gotta s Bushidem. Ale ne! Je teprve začátek ledna, a my už tu máme adepta na nejneposlouchatelnější píseň roku 2022!

Martin Miko
Martin Miko 4.1.2022, 17:11

Nad stádem utrpení

Bolest a utrpení. Tak bychom mohli dvěma slovy definovat hrůzostrašnou předělávku jednoho z nejzásadnějších hitů od kapely Buty. Z porevoluční hymny Nad stádem koní se totiž rozhodla kladenská kapela Entita vytvořit hiphopovou předělávku, která bohužel úrovní rapu připomíná spíše DJe Lucifera nebo Rapmasters v dobách temných devadesátek. Amatérský rap do zvuků známé melodie zní děsně a bohužel tak děsně, že ani refrén od samotného Radka Pastrňáka písni nepomohl, což je smutné. Nejsmutnější na tom celém všem je, že tragický rapový text k písni psali čtyři lidé. Rýmy typu: „Výdech, nádech. Utápím se ve svých plánech“ a podobná klišé by v roce 2022 nevypustil z úst ani Leoš Mareš. Tady je všechno špatně. Samozřejmě až na zmiňované Buty na refrénu.

Že se jedná o subjektivní názor zlého redaktora, který ví kulový? Omyl. V komentářích na YouTube se lidé shodují na tom, že raději zůstanou u originální verze. Nejtrefnější komentář „zandal“ pan Jakub Mokříš: „Tak tohle je fakt strašný. Text horší než od Krajča a celkově je ta písnička fakt tragická.“ A proto se ptáme. Kde jsou Hudební masakry s Jardou Konášem, když je nejvíc potřebujeme?

Pokud si chcete pokazit ošklivý lednový den, tak si to pusťte sami.

Po kapele Entita by možná mohla být pojmenována nějaká nová mutace covidu-19. To by jí určitě prospělo mnohem více než tato píseň.

Podobné články

Doporučujeme

Další články