Když je věk pouze číslo: V hlavní roli 61letá modelka Yazemeenah Rossi. Chcete znát její recept na věčné mládí? – G.cz
Vyhledávání

Když je věk pouze číslo: V hlavní roli 61letá modelka Yazemeenah Rossi. Chcete znát její recept na věčné mládí?

Modelka francouzského původu Yazemeenah Rossi boří všechna pravidla světa módy. Byť je jí 61 let, stále se drží na špici top modelingu a pracuje pro světoznámé značky. Nyní se představila v kampani na plavky značky Land of Women. Ptáte se, jak to dělá, že je tak okouzlující? Potom si přečtěte její recept na věčné mládí.

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 13.1.2017, 07:25

Neobvyklý už byl začátek její kariéry. Yazemeenah Rossi totiž s modelingem začala, když jí bylo kolem třiceti let, což je věk, kdy většina profesionálních modelek odchází do důchodu. Opravdového úspěchu však dosáhla v pětačtyřiceti, poté co se z Francie přestěhovala do New Yorku. Tehdy začala pracovat pro Macy’s, AT&T nebo Mastercard. Fotila také pro Yves Saint-Laurent, Hermes nebo Jil Sander. Od roku 2012 je tváří britského nadnárodního řetězce Marks & Spencers.

První, co každého při pohledu na její fotografie napadne, je otázka, jak to Yazemeenah Rossi dělá, že je pořád tak krásná a nestárne. Má nějaký tajný recept na věčné mládí? Yasmina tvrdí, že ne. „Jediné, co dělám, je to, že jím organickou stravu – už dlouho, dlouho před tím, než se to stalo trendy,“ prozradila modelka pro Sunday Times. Také trochu cvičí, ale nepřehání to, a kůži i vlasy si hojně natírá řepkovým olejem.

„Jednou týdne si dělám peeling olivovým olejem smíchaným s cukrem. Denně sním avokádo a nějaké to bio maso nebo rybu,“ říká dále. „Pokud možno neberu žádné léky. Je lepší žít v souladu s přírodou, než s ní bojovat – to platí pro vše,“ zdůrazňuje.

Co je na portrétech této modelky nejzajímavější, je to, že z nich čiší jakási hrdost na zralé ženství, k němuž patří i vrásky a šediny. Ty jako by podtrhly její krásu. Je to něco nevídaného ve světě, který je tak posedlý kultem mládí a dokonalostí. Yazemeenah, která má již dvě vnoučata, však tvrdí, že je se svým vzhledem spokojenější než ve svých dvaceti. „Líbí se mi, jak teď vypadám, víc než před dvaceti lety. Mé tělo je hezčí a cítím se šťastnější, než když mi bylo dvacet,“ prohlašuje. Možná právě v této spokojenosti tkví celé tajemství její krásy. A nám nezbývá nic jiného, než souhlasit. Tato žena je opravdu krásná!

A není v tom sama, ZDE se můžete podívat na dalších 14 lidí, kteří zcela ignorují stáří.

Podobné články

Doporučujeme

Další články