Kdo založil Ligu stínů? Ra's al Ghul určitě ne: 10 chyb (a spoilerů) z filmu Temný rytíř povstal – G.cz
Vyhledávání

Kdo založil Ligu stínů? Ra's al Ghul určitě ne: 10 chyb (a spoilerů) z filmu Temný rytíř povstal

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Když před lety Christopher Nolan završil batmanovskou trilogii snímkem Temný rytíř povstal, půlka fanoušků byla nadšená a půlka byla, no, poněkud rozmrzelá. Překombinovaný děj a řada chyb a příběhových bot, to se jim jako vyvrcholení velkolepé série moc nelíbilo. My se nestavíme ani na jednu stranu a zmíněné přešlapy jsme jen sesumírovali dohromady.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.4.2019, 08:41

Chybami se člověk mučí

UPOZORNĚNÍ: Následující článek a galerie jsou temné a plné spoilerů.

Nedělní večer na Nova Cinema patří třetímu a závěrečnému dílu série režiséra Christophera Nolana o Temném rytíři. Nolanův Batman byl jako zjevení a bylo to prozatím naposledy, co jsme na stříbrném plátně viděli důstojné zpracování superhrdiny ze světa DC Comics.

Ale ani tak precizní tvůrce jako Nolan se nevyhne chybám. Ne, že by na tom příliš záleželo, ovšem Temný rytíř povstal nejen obrazně z popela, ale i z hromady příběhových nesrovnalostí a nedolazených přešlapů. Když se na to zaměříte, všimnete si například toho, že celou první polovinu filmu se zbraně, které postavy používají, chovají nereálně. Nejasnosti najdeme i v příběhových linkách, třeba v tom, kdo vlastně založil Ligu stínů, nebo kdo bylo dítě, které se vysvobodilo z vězení v díře uprostřed pouště. A i méně pozorný divák vnímá, že závěrečné 2 minuty, které má Batman na odnesení bomby, než vybuchne, jsou nějak moc dlouhé...

Každopádně, co všechno se filmařům nepovedlo, to se dozvíte v galerii tady:

A tady 10 zajímavostí o herecké legendě Marlonu Brandovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články