fb pixel Kdo si To dá ještě jednou? Bill Skarsgård se vrací jako Pennywise. Klub smolařů dospěl, jeho démoni ale nezmizeli – G.cz
Vyhledávání

Kdo si To dá ještě jednou? Bill Skarsgård se vrací jako Pennywise. Klub smolařů dospěl, jeho démoni ale nezmizeli

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

A je To zpět! Před dvěma lety nás v kině děsila nová verze klauna Pennywise, které tvář (a především vypoulené crazy eyes) propůjčil Bill Skarsgård. Remake klasického hororu Stephena Kinga se dočkal poměrně kladných ohlasů a nyní je na čase příběh Klubu smolařů dopovědět.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.9.2019, 11:04

Zlo se vrací

Billy, Ben, Beverly Eddie, Mike a Stan. Parta kamarádů, která si říká Klub smolařů a kterou dobře znáte, pokud patříte k fanouškům Stephena Kinga. To patří k vůbec nejúspěšnějším hororům všech dob a je s podivem, že dlouhou dobu existovala jen jedna filmová adaptace slavného románu - ta televizní z roku 1990 s dokonale děsivým Timem Currym v roli Pennywise, entity v podobě klauna. V roce 2017 se to ovšem změnilo; tehdy do kin přišel remake, který se dočkal poměrně kladného hodnocení. Nyní se Pennywise i Smolaři vrací podruhé.

Ano, do města Derry se vrací zlo i levitující červené balonky a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Od událostí ze závěru předchozího filmu uběhlo 27 let. Přátelé už dávno žijí vlastní životy. Mike (Isaiah Mustafa), jediný, který zůstal v rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… A opět čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy.

To Kapitola 2 budí velká očekávání. Už jen proto, že dospělé verze Klubu smolařů hrají takové hvězdy jako Jessica Cahsatin (Beveryl), James McAvoy (Bill) či Bill Hader (Richie). To je kombinace talentů, která může fungovat velmi dobře. Zároveň je tu znovu junior hereckého klanu Skarsgårdových, který by Pennywisovu děsivou masku a speciální efekty upřímně řečeno ani nepotřeboval, aby nás strašil ve snech. Jenže on všechny ty doplňky má, takže je to ještě horší.

Nebudeme vám lhát, na tenhle závěr série se hodně těšíme. To 2 je jednou z pecek, které otevírají podzimní sezónu, v českých kinech bude snímek k vidění od 5. září.

Co dalšího nás čeká, to se dozvíte ve velkém premiérovém výhledu na podzim 2019.

Podobné články

Doporučujeme

Další články