Kde je Pelta a Berbr, tam jsou dotace. Štěstí v podobě finanční injekce se usmálo i na Mynářovy Osvětimany

Obrázek uživatele Martin Miko
29.5.2018, 14:05

Kolem nejvlivnějšího muže českého fotbalu Miroslava Pelty se pořád něco děje. Vzpomínky na jeho loňský pobyt ve vazbě nám dodnes připomíná počmáraný kontejner s jasným sdělením: „PELTA VEN!“ Letos se mu však blýská na dobré časy. „Jeho“ Jablonec totiž v posledním kole nejvyšší české fotbalové ligy vyhrál nad Slováckem, čímž si jablonecký tým zajistil účast v Evropské lize, a to rovnou v základní skupině. Rovněž se hovoří i o nejasném přerozdělování fotbalových dotací, na kterém vytěžily 800 tisíc korun i Osvětimany, kde figuruje hradní kancléř Mynář.

Jablonec slaví evropské poháry

Český fotbal a Miroslav Pelta jsou dlouhodobě nerozlučné pojmy, které si každý fanoušek českého fotbalu okamžitě spojí. Kolem Pelty je neustále živo. Zatímco v minulém roce byl zatčen kvůli nezákonnému spolurozhodování o rozdělování dotací z ministerstva školství, tak letos oslavil postup do Evropské ligy, které se Jablonec v příštím roce zúčastní. Pelta už předsedou fotbalové asociace není a věnuje se tak jen a pouze Jablonci.

Radiožurnál dnes informoval o tom, že FAČR bez pravidel v roce 2016 rozdělila nerovnoměrně 100 milionů z loterií. Logicky se nejvíce peněz dostalo do míst, kde se pohybuje bývalý šéf Pelta a současný místo předseda výkonného výboru Roman Berber.

Média a sociální sítě zaujala finanční dotace ve výši 800 tisíc korun pro fotbalový klub v Osvětimanech, jehož členem je i Vratislav Mynář. Tento vesnický klub hraje 6. nejvyšší soutěž v ČR, takže je zhruba na úrovni okresního přeboru. Pro srovnání s jihočeským fotbalovým svazem byla výše dotace jen 150 tisíc korun. Pardubický krajský fotbal dostal dokonce 90 tisíc korun.

Pelta Radiožurnálu na dotazy týkající se dotací nemohl dle svých slov odpovědět, jelikož je stíhaný a k celé situaci se do doby, než situace vyřeší, nesmí vyjadřovat.

A zde se milovník demolicí Dolínek znovu předvedl.


Komentáře

Doporučeno pro vás