fb pixel Karty, revolvery a zákon! Pojďte se podívat ne nejslavnější pistolníky Divokého západu – G.cz
Vyhledávání

Karty, revolvery a zákon! Pojďte se podívat ne nejslavnější pistolníky Divokého západu

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Všichni jsme viděli aspoň několik westernů, ve kterých hlavní hrdina vyhraje v pokeru, vypije u toho půl lahve whiskey, a i tak dokáže rychlostí blesku tasit revolver a od boku někomu poslat kulku rovnou mezi oči. Jasně, je to pohádka, takhle to nebylo. Ale občas… občas to bylo přesně takhle.

Jan Studnička
Jan Studnička 27.4.2020, 15:07

Až odbije poledne...

Víte, zákon byl na Divokém západě trochu fluidní záležitost. Většinou byl zákonem ten, kdo dokázal vytáhnout kvér nejrychleji. A spousta vážně rychlých a přesných střelců brala zákon spíš jako takové doporučení a velice svobodně přecházela na jednu a na druhou stranu. Spousta šerifů a maršálů dělala strašné věci a spoustě desperátům nakonec někde padla do drápů šerifova hvězda, takže končili svou kariéru jako „počestní“ muži.

A většinou ji končili předčasně s kulkou v hlavě.

Velká část tady těchto legendárních postav měla dost podobnou charakteristiku. Často tito chlapíci sloužili v konfederační armádě, ať už z přesvědčení nebo proto, že museli. A skoro bez výjimky to byli vášniví karbaníci se zálibou v ženských a chlastu. Pročítat si jejich příběhy je jako sprchovat se v toxické maskulinitě.

Podívejte se do naší galerie na nejhorší bandity a nejtvrdší šerify Divokého západu. Nejsou to extra zajímavé fotografie, většinou jsou to jenom nudné černobílé portrétovky. Ale když si pod nimi přečtete, jaké příběhy se za těmi upravenými pány na fotografiích skrývají, tak vás zamrazí. Případně si narazíte klobouk na hlavu a vyrazíte do ulic vynucovat si na okolí právo a pořádek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články