fb pixel Karel Janeček investuje do sociální sítě. Uživatelé se na ní vyjadřují ve verších – G.cz
Vyhledávání

Karel Janeček investuje do sociální sítě. Uživatelé se na ní vyjadřují ve verších

Zdroj: Archiv Karla Janečka

Podnikatele Karla Janečka veřejnost vnímá jako matematika a také filantropa, prostě jako muže, jehož aktivity jsou velmi široké. Nikdy se netajil tím, že rád podpoří i kulturní projekt, který uzná za smysluplný. Nyní zaměřil svoji pozornost na sociální síť Poetizer.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 26.11.2020, 08:02

Akcionář a spoluzakladatel RSJ Karel Janeček se rozhodl pro novou investici. Aktuálně investoval 2 674 000 eur, tedy přes 70 milionů korun, do sociální sítě Poetizer. Nejedná se o síť ledajakou - její uživatelé se tam vyjadřují výhradně formou básní. Za svou investici získal podíl ve výši 38,2 procenta.

Poetizer je původem česká platforma, která má být protikladem Instagramu a dalším sítím zaměřeným na vizuální obsah. Stojí za ní manželé Johana a Lukáš Sedláčkovi. Od spuštění před dvěma lety se na Poetizeru objevilo přes 1,4 milionu básní od více než 120 tisíc uživatelů ze 120 zemí světa. Možná někoho překvapí, že většinu uživatelů tvoří mladí Američané.

„Nová generace sociálních sítí je jedním z klíčů k úspěchu svobodné a šťastné civilizace. Tyto sítě budou propojovat a sjednocovat lidi a vytvářet nová přátelství,“ komentuje svou novou investici Karel Janeček, který patří do první stovky nejbohatších Čechů. „Poetizer je první vlaštovkou, která spojuje lidi v tom nejkrásnějším – v umění,“ dodává investor.

Tohle přesvědčení s ním sdílí i Lukáš Sedláček, absolvent mezinárodních vztahů v Cambridgi a zakladatel vzdělávací platformy ELAI. Podle něj projevuje zájem o poezii více než desetina světové populace a jen ve Spojených státech ji čte nebo píše 40 milionů lidí. Takže Češi, je mezi vámi nový Mácha, Erben nebo Hrabě? Stavět na čem rozhodně tady u nás tedy máme, ne že ne!

Podobné články

Doporučujeme

Další články