fb pixel Karel Dobrý ve filmu přijde o malíček, který ve skutečnosti nemá: 8 zajímavostí o lyrickém hororu Hastrman – G.cz
Vyhledávání

Karel Dobrý ve filmu přijde o malíček, který ve skutečnosti nemá: 8 zajímavostí o lyrickém hororu Hastrman

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Román Miloše Urbana Hastrman je vám znám, pokud sledujete českou literární scénu. V roce 2002 byla kniha oceněna Magnesií Literou a v roce 2018 vznikla její filmová adaptace. Právě tu dnes ve 20 hodin uvede Česká televize.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 15.9.2019, 13:28

Několik poprvé

Počin je to zajímavý, bohužel to ale nevyšlo. Snímek Ondřeje Havelky Hastrman, adaptace uznávaného románu Miloše Urbana, sklidil v roce své premiéry vlažnou kritiku. Lyrický snímek je hudebníkovým filmařským debutem a bohužel je to hodně znát na neukočírované formě, která diváka dost ruší.

Nejen pro Havelku to bylo velké poprvé. V hlavní roli barona se Caus aka hastrmana v utajení, který bojuje se svou nelidskou osobností a láskou k venkovské dávce Katynce (Simona Zmrzlá) se představil Karel Dobrý. Pro padesátiletého herce s osobitým zjevem se jednalo o první hlavní part v celovečerním snímku. Jeho výkon potěšil natolik, že za něj byl oceněn Českým lvem.

Hastrman rozhodně stojí za vidění. Je to film, který nesedne každému, a tak si na něj názor budete muset udělat sami. Můžete to zkusit na České televizi dnes od 20 hodin. Pokud vás snímek zaujme natolik, že o něm budete chtít zjistit doplňující informace, prohlédněte si naši galerii zajímavostí...

A tady si přečtěte 10 zajímavostí o jiném filmu s vodním predátorem v hlavní roli - o Spielbergově klasice Čelisti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články