"Kámo, nemáš nějaký drobný na jídlo?" 6 typů lidí, kteří vás vidí jako chodící kasičky na peníze – G.cz
Vyhledávání

"Kámo, nemáš nějaký drobný na jídlo?" 6 typů lidí, kteří vás vidí jako chodící kasičky na peníze

Bezdomovců je v Praze hromada, dealerů na Václaváku snad ještě víc. I to by možná bylo fajn řešit. Třeba. Někdy výhledově... + DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Svět je zlé místo, ve kterém vás mnoho lidí touží obrat o vaše poslední drobné, které jste si schovávali do práce, kde je váš oblíbený automat na kávu. Na vaše mince a někdy i bankovky si však dělají zálusk pouliční pobudové bez chuti pracovat a vytvářet hodnoty. Tito lidé vás vidí v podstatě jako chodící „mincák“.

Martin Miko
Martin Miko 22.9.2019, 10:03

V následujícím článku se dozvíte, na jaké druhy pobudů a mincových loudilů můžete narazit v každém městě v Česku. A že jich je!

1. Sedák

Jedná se o ten nejklasičtější příklad žebráka, který nedisponuje žádným uměním. Většinou vysedává na frekventované ulici na lepenkové krabici a před sebou má klobouk nebo kelímek, do kterého sbírá mince od kolemjdoucích. Jediné, na co se zmůže, je poděkování štědrým dárcům.

2. Jogín

Specifický druh sedáka, který se rozhodl, že ho ze sezení už bolí záda, takže se předklonil takzvaně „na kočičku“. V tomto předklonu, během kterého se koukásměrem k zemi a u toho drží kelímek na drobné, dokáže být mlčky i několik hodin. Tito lidé se hojně vyskytují v metrech a na Karlově mostě. Když jogína obdarujete, tak většinou ani nepoděkuje, pouze si něco zamumlá.

3. Lidový vypravěč

Náš pravděpodobně nejneoblíbenější druh žebráka je bezesporu lidový vypravěč. Zjeví se totiž pokaždé, když někam spěcháte. S sebou má většinou psa a sjetou partnerku, která bohužel umí vydávat jen vzdechy a jiné zvuky. Lidový vypravěč vás zastaví a začne popisovat svůj životní příběh, který startuje tím, že ho nevlastní táta nechápal, takže se rozhodl, že bude brát pervitin a žít na ulici, kde se z toho dostal, aby mohl pracovat, jenže tam kradl, tak ho vyhodili. Po několika minutách intenzivního monologu víte, jak tento příběh skončí. Ano, chce peníze. Když ho odmítnete, přetočí se jako kazeta, stoupne si k osobě ve vaší blízkosti a začne znova od začátku.

4. Cestovatel bez peněz

Tento druh žebráka je věčně na cestách a velmi rád se s vámi podělí o historku, která zahrnuje i to, že je z města vzdáleného 100 kilometrů od místa, kde se právě nachází. Na otázku, jak se sem dostal bez peněz, neumí odpovědět. Cesta je pro něj cíl.

5. Ranař

Posilněný krabicákem a naštvaností na celý svět za vámi přijde s prosbou o drobné. Kvůli jeho zápachu v kombinaci s alkoholem se k tomuto člověku nechcete ani přibližovat, takže ho razantně odmítnete. Bohužel si to bere až příliš osobně, začne napřahovat pěstí a vyhrožovat vám. V těchto momentech je lepší zrychlit krok. Nikdo se nechce prát s nalitým bezďákem.

6. „Hladovec“

Klasický fígl „hladového“ žebráka, který chce peníze na jídlo, lze velmi snadno ověřit. Stačí ho otestovat nákupem potravy, kterou mu posléze darujete. Může to být cokoliv od kebabu až po plátek pizzy. Z 99 % tento typ žebráka jídlo odmítne nebo ho dokonce před vaším zrakem hodí do popelnice. Aspoň už víte, komu peníze nedávat.

A zde je 7 typů osobností, na které nejčastěji narazíte v Sudetech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu