fb pixel Kam v pátek večer v Praze (když se vám zrovna nechce klopit panáky někde na baru) – G.cz
Vyhledávání

Kam v pátek večer v Praze (když se vám zrovna nechce klopit panáky někde na baru)

Pátek večer. Ten divnej pocit, že byste asi měli někde poletovat venku, i když vlastně ani nemáte chuť chlastat. Takže co? Zůstat doma? Nemusíte.

Jarek Přichystal
Jarek Přichystal 15.1.2016, 18:50

1. Večerní bruslení pod Žižkovskou věží

Moncler Grenoble Asi nějak takhle, no. To je fuk, že na tom neumíte, hlavním lákadlem by pro vás měla být vůně svařáku a grilovaného masa. Nebo byste raději ochutnali pravé italské bombardino? Projíždět se po kluzišti můžete až do 21 hodin.

2. Tour de beer

ruze1 u3r.cz Dobře, sice jste dnes nechtěli chlastat, ale... ani pivo? Vydejte se na večerní prohlídku po malých pražských pivovarech. Začněte třeba U tří růží, pokračujte k Medvídkům, do Novoměstského pivovaru...ostatně, tady je máte pěkně vypsané.

3. Pražské výhledy

zvonice Restaurant Zvonice Rádi byste nějakou romanťárnu? Vyjeďte na Žižkovskou věž, dejte si večeři v Jindřišské věži mezi zvony, vylezte na Radniční věž na Staroměstském náměstí, navštivte Clouds v Hiltonu, kde je super výhled, Petřínská rozhledna je klasika, co třeba Chrám sv. Mikuláše? Jo a pak je tady restaurace T- Anker nahoře v Kotvě. Z jejich terasy je taky parádní výhled na tu naší matičku stověžatou...

4. Tramvají až na konečnou

Víte vůbec, kde končí tramvaj, kterou se denně dopravujete z práce a do práce? Kolik pražských čtvrtí vůbec neznáte? Nechte se zavézt někam, kde jste nikdy nebyli. Jen tak. Mrknout se, jak to tam vypadá, pozdravit místní v hospodě a pak zase hezky domů.

5. Noční ZOO

Vecerni prohlídky_hyena_foto_Adamec zoopraha.cz Milovníci zvířat nechť zamíří do Tróji, kde během ledna vždy v pátek a v sobotu probíhají od 17 a 17:30 večerní prohlídky.

6. Lázně na lodi

pudak_orez laznenalodi.cz Co si dát finské lázně s výhledem na Hradčany? Na stránkách laznenalodi.cz si můžete zarezervovat místa v lodi ukotvené na Náplavce s kapacitou 15 lidí. A nebojte se, k ochlazení vysaunovaného těla je vám k dispozici nejen špinavá Vltava, ale i kádě se studenou vodou.

7. Noční plavba po Vltavě

http://www.plavby-vltava.czwww.plavby-vltava.cz Pokud vám saunování nedělá dobře, ale nějakou loďku byste si klidně střihli, kupte si lístek na parník a nechte se unášet po Vltavě. Super jsou třeba plavby s večeří, které vycházejí cca na 800 na osobu, trvají 2 nebo 3 hodiny a pořádají se každý den po celý rok a za jakéhokoliv počasí. Akorát si nezapomeňte rezervovat místa online.

8. Bazén jenom pro vás

Snímek obrazovky 2015-01-16 v 13.54.38

V Aquapalace v Čestlicích mají v pátek otevřeno až do 22 hodin, takže když tam vyrazíte na půl devátou, pravděpodobně se vyhnete rodinám s řvoucími dětmi, odpadají také důchodci, čili tam asi budete tak nějak skoro sami.

9. Večerní provázení skleníkem Fata Morgana

nocni_provazeni_vodopad_a_bambusy

Fata Morgana je skleník o rozloze 1750 m², který je jedinečný jak svou architekturou, tak faunou a flórou. Navštivte ho v noci, kdy některé druhy rostlin voní intenzivněji a kdy to v něm vypadá jako v nočním pralese. Noční prohlídka v Botanické zahradě v Tróji se koná vždy v pátek od 18 hodin a trvá 60 minut, ale je třeba si ji zarezervovat předem. A když ji nestihnete v pátek, máte šanci i v sobotu.

10. Nakupte si

Velké týdenní nákupy dělejte zásadně v pátek v noci. Tesco na Zličíně má otevřeno nonstop, a pokud nesnášíte lidi, pak pro vás bude nejlepší třetí nebo čtvrtá hodina ranní.

11. Jeďte do Brna

6081760990_a38a166f69 Brno v pátek večer. Na otočku. A pak se vraťte a buďte rádi za všechny tyhle možnosti, která nám matička Praha na páteční večery nabízí.

A TADY máte 7 věcí, které Ostravák v Praze nikdy nepochopí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články