fb pixel Kam kráčíte, letní blockbustery? Hollywoodské trháky v prázdných kinech nevydělají, většina vyjde až na podzim – G.cz
Vyhledávání

Kam kráčíte, letní blockbustery? Hollywoodské trháky v prázdných kinech nevydělají, většina vyjde až na podzim

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Nolanův Tenet, live action verze disneyovky Mulan, sequel Wonder Woman situovaný do 80. let - a tečka. Léto v kinech vždy patří hollywoodským popcornovkám - filmům, které potěší masy, a ty zase útratou za lístek potěší producenty. Vinou koronavirové krize se ale premiéry většiny očekávaných blockbusterů se přesunula na podzim, nebo dokonce až na následující rok. Na co si budeme muset počkat?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.6.2020, 16:07

Trojice odvážných

Hollywoodští producenti vědí, že v roce jsou dvě období, kdy mají nasazovat nákladné blockbustery, aby na nich vydělali co nejvíc - v létě a těsně před Vánoci. Jenže; léto roku 2020 se od těch minulých podstatně liší. Světem lítá koronavirus, a i když kina jsou otevřená, člověk do nich musí v roušce a bez občerstvení (což je zrovna u blockbusterů též přezdívaných "popcornovek" docela žádoucí doplněk). Jejich kapacita je kvůli dodržování rozestupů navíc omezena. Zkrátka a dobře, návštěva kina momentálně není ten nejpohodlnější způsob trávení volného odpoledne.

Samozřejmě to potrápí hlavně multiplexy a nadcházející měsíce ukážou velmi tvrdě, jak kina výrazně sníženou návštěvnost ustojí. A právě očekávaný nedostatek návštěvníků donutil většinu distributorů počkat s uvedením těch opravdu očekávaných kousků. Dlouho očekávané premiéry se odkládají buď na září, anebo právě na dobu adventní. A některé kusy zůstanou schované dokonce až do příštího roku. Které to budou? Dozvíte se v následující galerii:

Léto 2020 tak přinese jen tři velkofilmy - trojici odvážných snímků, které v praxi vyzkouší, jak to teď v kinech bude fungovat a zhruba předpoví, co mohou majitelé biografů i filmoví producenti v blízké budoucnosti očekávat z hlediska tržeb. Jako první do pomyslného boje vyrazí akční drama, o kterém toho zatím moc nevíme, tedy kromě toho, že to v něm bude poněkud komplikované s časem, a že to režíruje Christopher Nolan. Tenet má aktuálně premiéru stanovenou na 16. červenec a český distributor se dušuje, že už s ní hýbat nebude.

Z jiného soudku bude 23. července Mulan, live action verze klasické pohádky Walta Disneyho, která se z upoutávek tváří jako velmi slušné, bohatě výpravné fantasy. Posledním členem hrdinné filmové party je Wonder Woman: 1984. Druhý sólo film charismatické hrdinky ze stáje DC Comics zkusí napravit pověst ostatních filmů z DCEU už 13. srpna.

Podobné články

Doporučujeme

Další články