fb pixel Tiché místo 2, další Halloween i návrat Candymana: Hororové novinky, díky kterým se letos budeme v kinech hodně bát – G.cz
Vyhledávání

Tiché místo 2, další Halloween i návrat Candymana: Hororové novinky, díky kterým se letos budeme v kinech hodně bát

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Před dvěma lety herec John Krasinski debutoval coby režisér atmosférickým hororem Tiché místo. Z filmu, ve kterém se prakticky vůbec nemluví, se stal nečekaný hit, a tak se letos do kin chystá část druhá. Otázkou je, zda tvůrce zajímavý námět nevyčerpal už v prvním díle.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.1.2020, 13:48

Promluv a nepřežiješ

Je to již z logiky věci standardem, že divácky úspěšné filmy, které vydělají peníze, se dočkají pokračování. Někdy se to vydaří, někdy je to průšvih jako hrom. V roce 2018 natočil herec John Krasinski horor Tiché místo, který vylíčil příběh rodiny žijící ve světě ovládaném smrtícími příšerami, jejichž pozornost přitahuje zvuk. Do hlavní role obsadil sám sebe a svou reálnou partnerku Emily Blunt. Oba se nyní vrací v Tichém místu č. 2. Problém originálních námětů je v tom, že se docela rychle vyčerpají. Krasinskému tedy hrozí, že se bude opakovat či přímo vykrádat sám sebe.

Na základě upoutávky můžeme soudit, že režisér učinil jistá opatření, aby se mu právě tohle nestalo. Zdá se, že se rozhodl jít trochu akčnější cestou a přihodit pár nových postav. Teď je ale možné, že nápaditý počin spadne mezi šedý průměr. Tak či tak nás ale tenhle počin jako milovníky "pokleslého žánru" hodně zajímá.

Když už je o tom řeč; rozhlédneme-li se po celém roce 2020, je jasné, že Tiché místo, část druhá není ani zdaleka jediným počinem, který nás v kinech letos bude strašit. Čeká nás opravdu hodně děsu. Myslete si o hororovém žánru, co chcete, faktem ale je, že existuje od samého počátku kinematografie, už několikrát mu byl předpovídán úplný zánik, ale on se stále drží a v posledních letech je dokonce na vzestupu. O tom, jak se proměňuje a aktualizuje spolu s tím, jak se vyvíjí i témata, co v nás jako ve společnosti vyvolávají hrůzu, si víc přečtěte tady:

A pokud vás zajímá, co všeho se na nás v rámci tohoto žánru letos valí, prolistujte si galerii níže. Že vznikla další, už asi dvacátá verze Nenávisti, to jsme se rozhodli ignorovat. Ale uvidíme další díl znovuzrozeného Halloweenu, vrátí se také devadesátková strašácká legenda Candyman...

Už 9. ledna jde do českých kin hodně zajímavě vypadající hororové sci-fi Pod vodou, které nás zavede do podmořské vědecké laboratoře ležící na jednom z nejhlubších míst na planetě. Asi nic pro klaustrofobiky. Je toho ale pochopitelně mnohem, mnohem víc.

Podobné články

Doporučujeme

Další články