fb pixel John Wick potřetí: Keanu Reeves už zřejmě bude do smrti jen masit lidi. Tentokrát má k ruce Halle Berry a pár vlčáků – G.cz
Vyhledávání

John Wick potřetí: Keanu Reeves už zřejmě bude do smrti jen masit lidi. Tentokrát má k ruce Halle Berry a pár vlčáků

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zabili mu psa, a tak vyrazil pro pomstu. Pak ho krevní slib přinutil vrátit se z důchodu pro elitní zabijáky a pomoct někdejšímu kolegovi. Nyní se John Wick vrací, tentokrát je to ale on, po kom jde celé podsvětí. Třetí díl akční ságy s Keanu Reevesem v hlavní roli je tu a my říkáme; ok.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.5.2019, 09:17

Zlý Keanu vol. III

Poprvé mu zabili psa, podruhé se musel vrátit z důchodu pro nájemné zabijáky. John Wick je elitní vrahoun se kterým není radno si zahrávat, což se nám tvůrci akční série nyní rozhodli dokázat už potřetí.

Tentokrát je to ale nastaveno trochu jinak. Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě.

Když vás proslaví role v Matrixu, navíc ta úplně hlavní, je jasné, že vám to další kariéru narýsuje celkem jasně. Keanu Reeves má navíc takový osobní příběh (před lety při autonehodě přišel o těhotnou přítelkyni), že nic jiného než party tragických zamlklých drsňáků by mu asi ani nesedělo. Takovou hromádku neštěstí zkrátka do komedie neobsadíte.

John Wick je takový Reevesův už skoro životní projekt, který se v rámci žánru vymyká především experimentováním v tom, jak moc ujeté akční scény si takový film může dovolit. Trojka například přinese moment, v němž Wick nepřátele masí v obleku a ze hřbetu černého koně, což přímo křičí "ostatní akčňáky, můžete se jít klouzat".

Ve třetím kole Reevesovi zabijácké jízdy se tvůrci rozhodli to trochu ozvláštnit příhozem Halle Berry a její smečky dravých vlčáků. Film jde do českých kin 16. května a je tak čerstvý, že se zatím neobjevilo mnoho ohlasů. V podstatě se o něm mluví hlavně proto, že režisér Chad Stahelski rozšířil drb, že sestry Wachowské chytají čtvrtý Matrix (což se ale oficiálně nepotvrdilo. Pro publicitu cokoliv, víme?). Zahraniční filmové weby hlásí jen tolik, že franšíza svým fanouškům opět přináší to, co očekávají. Takže asi tak.

A tady si přečtěte recenzi na hraný film o nejslavnějším americkém vrahovi žen Tedu Bundym.

Podobné články

Doporučujeme

Další články