Jízda, která ho málem stála život. 6 týdnů po proslulé havárii Niki Lauda znovu závodil – G.cz
Vyhledávání

Jízda, která ho málem stála život. 6 týdnů po proslulé havárii Niki Lauda znovu závodil

O dramatickém ročníku 1976 pojednává film Rivalové. Nikiho Laudu hrál Daniel Brühl. Lauda při tréninku Velké ceny Něměcka v roce 1976. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Před 43 lety zažil legendární řidič Formule 1 Niki Lauda v rámci Velké ceny Německa na okruhu v Nürburgringu, kterému se dodnes přezdívá Zelené peklo, jednu z nejděsivějších nehod v historii tohoto sportu. Tehdy přežil bez přilby uvězněný v teplotě 900 stupňů Celsia a navíc bez přilby. Za volant Formule 1 se přesto vrátil po pouhých 6 týdnech.

Martin Miko
Martin Miko 1.8.2019, 08:00

43 let od velké havárie

1. srpna 1976 byl Niki Lauda už jen malý krůček k obhajobě titulu ve Formuli 1. V tabulce jezdců byl na prvním místě s poměrně velkým náskokem a muselo by se stát něco opravdu šíleného, aby se nestal šampionem. V rámci Velké ceny Německa, která se jela na okruhu v Nürburgringu, který byl považován za jednu z nejnebezpečnějšícha zároveň i nejdelších tratí, se Lauda rozhodl závod bojkotovat. Hlasování jezdců ale nakonec rozhodlo, že se tento okruh pojede, takže musel nastoupit i Lauda. Jeho soutěživá povaha by mu nikdy v životě nedovolila přijít o titul.

První kolo závodu probíhalo pro Laudu hladce, jenže v druhém kole v zatáčce Bergwerk jeho Ferrari 312T vylétlo z neznámých důvodů mimo trať. Po nárazu okamžitě vzplálo a Laudu dělily od smrti pouhé vteřiny. Zajímá vás celý příběh, během kterého jeden z nejlegendárnějších závodníků Formule 1 málem přišel o život? Pusťte si následující video:

A zde vás určitě překvapí, že České dráhy chtějí zrušit jídelní vozy pro cestující druhé třídy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články