fb pixel Jiří Ovčáček kandiduje na viceprezidenta. Můžete ho napsat a zakroužkovat na volebním lístku Miloše Zemana – G.cz
Vyhledávání

Jiří Ovčáček kandiduje na viceprezidenta. Můžete ho napsat a zakroužkovat na volebním lístku Miloše Zemana

Politováníhodná událost vyšla najevo těsně před prezidentskými volbami. Současná první dáma Jiří Ovčáček nefiguruje na volebním lístku Miloše Zemana. Přitom se rozhodl kandidovat na viceprezidenta.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 12.1.2018, 08:12

„Ano, víme o tom. Je to nepříjemné. Bohužel se teď s tím nedá nic moc dělat. Volební lístky jsou vytištěné a rozeslané. Takhle narychlo je nemůžeme stáhnout,“ prozradil Roman Stoklasa, generální ředitel české asociace pro volební lístky, která pořádá letošní prezidentské volby.

„Chtěla jsem Jiřího Zakroužkovat, aby byl viceprezident, ale na volebním lístku není napsaný. Jak se tohle mohlo stát? V tomhle má prsty určitě Pražská kavárna,“ pravila rozhořčeně paní Alena, volička z Litvínova, která nyní stejně jako spousta další voličů neví, jak se má zachovat.

„Zákon naštěstí dovoluje připsat na volební lístek Miloše Zemana jméno „Jiří Ovčáček“ a toto jméno posléze zakroužkovat.

Jméno musí být napsáno čitelně, modrou či černou propisovací tužkou. Jinak je to neplatné. Nesmíte ale zapomenout zakroužkovat rovněž Miloše Zemana, jinak se může stát, že se Jiří Ovčáček díky vykroužkování stane prezidentem České republiky. Pamatujte, že každý volič má právo na tři kroužky. Proto můžete na lístek dopsat i Vratislava Mynáře, jehož zakroužkováním stvrdíte, že mu tímto přidělujete bezpečností prověrku,“ vysvětluje dále Roman Stoklasa.

Pokud tedy chcete, aby byl Jiří Ovčáček viceprezidentem, stačí ho dopsat na volební lístek Miloše Zemana a posléze oba kandidáty zakroužkovat. Podrobný návod, jak správně kroužkovat, vám už asi nestihne do voleb přijít, nicméně se můžete řídit pokynů pana Stoklasy. Hodně štěstí u voleb.

A se dozvíte, že sociálka hrozí Zemanovi, že mu sebere Ovčáčka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články