fb pixel Ještě nevíte co na Vánoce? Co třeba kamera do auta pro bezpečnější pocit z jízdy! – G.cz
Vyhledávání

Ještě nevíte co na Vánoce? Co třeba kamera do auta pro bezpečnější pocit z jízdy!

Zdroj: Truecam.com

Autokamery mají v různých zemích různé legislativní zastání. Zatímco třeba v Rusku jsou velmi oblíbené a povolené, jinde – kupříkladu v Rakousku – byste je ani neměli mít v autě, pokud nechcete riskovat problémy s policií. České zákony naštěstí v tomto směru nabízejí zlatý střed. Mít v autě kameru jakožto zdroj důkazního materiálu se každopádně hodí a nyní je to vhodný dárek pro každého řidiče i řidičku, bez ohledu na jeho věk či zkušenosti.

Komerční článek
Komerční článek 27.11.2020, 09:20

TrueCam M9 GPS 2.5K

A proč se spokojit s málem, když můžete vychytanou novinku s vysokým rozlišením a magnetickým držákem. TrueCam jako výrobce neustále inovuje, takže by nemělo být překvapením, že do top kategorie svého portfolia přidali další kameru s vysokým rozlišením, konkrétně 2.5K (1440p). Tohle rozlišení zvládne ve standardní rychlosti 30 snímků za vteřinu. Ke kameře lze pak připojit a spárovat i doplňkovou zadní kameru, která natáčí ve Full HD (opět 30 fps).

V balení dostanete spoustu příslušenství včetně různých kabelů, držáků na kabel či adaptéru na micro SD kartu, ale také praktického magnetického držáku a přídavného GPS modulu. Tím, že není GPS modul integrován přímo do kamery, můžete si vybrat, zda ho budete nebo nebudete využívat.

Funguje jako tachometr a ukazuje aktuální rychlost. Tu můžete do nahrávaných záběrů umístit jako vodoznak. Do metadat videa lze dále ukládat i polohu a po jízdě si navíc zobrazit ujetou trasu na mapě, například v Google Maps. S funkcí GPS souvisí i upozorňování na blížící se radary i s případným varováním, že jste právě překročili rychlost.

Autokamera ukládá do rozšířeného standardu MP4 s nejnovějším kodekem H.265, který v porovnání s těmi předchozími umí lépe komprimovat video, a tím uspořit místo na paměťové kartě. Tu mimochodem můžete mít až do kapacity 128 GB a video se ukládá ve smyčce, což znamená, že po naplnění kapacity paměťové karty se nejstarší záznamy začínají automaticky přepisovat těmi nejnovějšími. Výjimkou je pouze uzamčený záznam, jehož přemazání můžete zablokovat ručně, ale zvládne to za vás i tzv. G-senzor, který automaticky pozná nejen případný náraz, ale umí i spustit nahrávání v tzv. parkovacím režimu.

Sbírku funkcí a vlastností pak doplňují například WDR (Wide Dynamic Range) pro kontrastní záznam při současném střídání světla a stínu, polarizační (CPL) filtr pro potlačení odraženého světla (volitelné příslušenství), nebo integrovaný superkondenzátor, který zde funguje namísto baterie. To znamená vyšší bezpečnost v případě nárazu, několikanásobně vyšší životnost a také odolnost vůči extrémním teplotám.

TrueCam M9 GPS 2.5K – vánoční cena – 2999 Kč
http://www.truecam.com/cz/autokamery/truecam-m9-gps-2.5k/

TrueCam H5 - Autokamera, o které víte jenom vy

Pokud hledáte něco malého, nenápadného, co byste mohli v autě nechat neustále, je zde TrueCam H5 – nejmenší autokamera, jakou dosud v TrueCamu vyrobili. Přesto v sobě má všechny důležité funkce, které pomohou váš vůz ochránit na cestách i na parkovišti. Její hlavní předností je kvalitní záznam ve Full HD 1080p a minimální rozměry. Revoluční je i způsob uchycení kamery, kdy v magnetickém držáku je integrované i nabíjení. Díky tomu je každodenní připevnění kamery ještě snazší a rychlejší.

Přenos videozáznamů vám výrazně usnadní zabudovaná WiFi. Díky ní TrueCam H5 snadno propojíte s mobilní aplikací LuckyCam a ihned můžete začít stahovat záběry a upravovat nastavení. Začněte autokameru používat ještě dnes a vyhněte se zbytečným nepříjemnostem během svých cest.

Pokud chcete záznam obohatit o geoznačku a rychlost jízdy, můžete si ke kameře dokoupit GPS přijímač. Rychlost jízdy můžete napevno zobrazit ve videu a vyhnout se tak spekulacím, zda jste při nehodě nebo jiné nepříjemné situaci nejeli příliš rychle. Nahraná data lze zobrazit v Google Maps, takže si můžete prohlédnout, kde všude vaše auto bylo.

Má v sobě citlivý G-senzor, který umí rozpoznat i jemný náraz. V takovou chvíli právě pořizovaný záběr automaticky uzamkne, aby nedošlo k jeho ztrátě. Vám tak v ruce zůstane cenný důkaz z celé události.

Videa lze z TrueCam H5 přenášet bezdrátově díky zabudované WiFi. Kameru jednoduše spárujete s mobilním telefonem a v aplikaci LuckyCam můžete se záběry ihned pracovat. Aplikace je dostupná pro telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS, které vám usnadní i ovládání – vzdáleně lze zapnout či ukončit nahrávání nebo třeba upravit základní nastavení kamery.

TrueCam H5 – vánoční cena – 1999 Kč
http://www.truecam.com/cz/autokamery/truecam-h5/

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články