Jemný humor proti tvrdé propagandě: falešné profily ruských ambasád vytáčejí putinovský režim do běla i do ruda – G.cz
Vyhledávání

Jemný humor proti tvrdé propagandě: falešné profily ruských ambasád vytáčejí putinovský režim do běla i do ruda

Nejen s východním buranstvím a agresí je třeba bojovat s humorem a nadsázkou. A tohle je velmi noblesní česká pomsta za srpen 1968, za dědu Mráze, sibirku i normalizaci!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 20.4.2017, 12:47

Moskva se ohradila proti tomu, že Facebook nezablokoval falešné české a slovenské profily, které se vydávají za stránky ruských ambasád,“ píše Aktuálně.cz. A navíc „podle Moskvy administrátoři Facebooku na ruské stížnosti reagovali tak, že falešné účty ponechali, zatímco skutečný profil ruské ambasády na Slovensku zablokovali.

Tyto falešné stránky vznikly u našich velvyslanectví v Česku a na Slovensku. Šíří se z nich provokativní materiály k tématům, která mají velký ohlas, a matou tak uživatele sociálních sítí. Profesionalita vedení těchto účtů je velmi vysoká,“ prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. „Považujeme to za součást informačního útoku na naši zemi. Vznik těchto stránek posuzujeme v kontextu nového kola informační agrese ze strany Západu.

Tolik citace z Aktuálně.cz. Velmi dobrá zpráva! Pokud Moskva opravdu zuří, znamená to, že jsme jí v hybridní infoválce obrazně řečeno vrátili facku a je to 1:1.

Proti zemím a oblastem svého zájmu vedou Rusové dlouhodobou dezinformační kampaň, což se jasně projevilo třeba před obsazením Krymu. Dnes je to nejsilněji vidět pobaltských zemích, ale i v Evropě včetně Česka. Viz třeba seznam proruských webů ZDE nebo ZDE. No a teď někdo vytvořil falešný FB profil velvyslanectví Ruské federace v Praze a dělá si na něm z Moskvy legraci. Chápete tu urážku?! Ti spiklenečtí fašistoidní lotři si z Putina normálně dělají prdel!

Falešný profil ruské ambasády v Praze patří k mým nejoblíbenějším zdrojům humoru – hned vedle Martyho frků, a to je co říct. Je velmi jemně vyladěný, takže nejdřív nevíte, jestli není pravý. „Myslí tohle někdo vážně? Nebo mne snad tahá za fusekli?“ říkáte si nevěřícně. Pokud jako já pamatujete 70. a 80. léta, připomenete si dobu, kdy nám podobné rudé zvratky Sověti a čeští komouši hustili do hlav každý den. Co zase v Rusku dokázali skvělého, jak velkou kukuřici vypěstovali, co úžasného vynalezli, jak dohnali a předehnali Západ…

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí se mýlí v zásadní věci. Tohle není práce profesionálů ani součást „informační agrese“. Tohle je prostě čirý humor, produkovaný někým, kdo stejně jako většina Čechů prostě jen nemá rád Rusáky. Nemyslím Rusy – velký a hrdý národ, který dal světu Dostojevského, Vlasova nebo Okudžavu. Myslím Rusáky, tedy dnešní putinovský režim. Zkrátka elegantní, jemný humor proti tvrdé a zákeřné politické propagandě.

A TADY si přečtěte 25 důvodů, proč nemít rád Rusko a Rusy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články