Jeho nejslavnější role ho málem zabila: 12 věcí, co nevíte o idolu malých egyptologů Brendanu Fraserovi – G.cz
Vyhledávání

Jeho nejslavnější role ho málem zabila: 12 věcí, co nevíte o idolu malých egyptologů Brendanu Fraserovi

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Už přes půl století je tu s námi americký herec a komik Brendan Fraser, kterého známe z neuvěřitelné spousty šílených komedií a v seriózní roli si ho vlastně ani představit nedokážeme. Jeho nejslavnější filmovou postavou je hrdinný Rick O' Connell z legendární Mumie. V následující galerii si vychutnejte 12 zajímavostí, které jste o Fraserovi nevěděli.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 3.12.2019, 06:38

Rick O'Connell forever!

Mládí Brendana Frasera bylo plné cestování, jelikož jeho otec pracoval v cestovní kanceláři, takže se často stěhovali. Kromě toho, že bydlel v Kanadě, strávil mnoho času v Holandsku, Švýcarsku i USA, kterou procestoval s rodinou skrz naskrz.

Po škole se stal nejprve divadelním hercem, to mu ale otevřelo cestu ke stříbrnému plátnu. Po řadě teenagerských komedií a céčkových počinů přišel v roce 1999 hit, který nikdo nečekal. Mumie z produkce Francise Forda Coppoly se stala jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů přelomu tisíciletí. Fraserova nejvýznamnější a nejznámější role ho ovšem málem stála život. Jak to? To se dozvíte v následující galerii. A taky spoustu dalších věcí...

A tady je 15 zajímavostí o legendárním Kultu hákového kříže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články