fb pixel Jednoduché logo pro jednoduché lidi: Čechům vadí, že se za design utrácí peníze. Přitom nevidí skrz – G.cz
Vyhledávání

Jednoduché logo pro jednoduché lidi: Čechům vadí, že se za design utrácí peníze. Přitom nevidí skrz

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Není nic neobvyklého na tom, že jakmile nějaká instituce nebo město představí své nové logo, celý internet začne řešit jednoduchost loga a především jeho cenu. Jedná se přitom o cenu za vizuální koncepci a grafický manuál, nikoliv pouze za „3 čáry“, které na novém logu městské části Prahy 3 jsou. Cena 350 tisíc korun v tomto případě není nic neobvyklého.

Martin Miko
Martin Miko 16.1.2020, 11:04

Praha 3 loguje

Velký povyk na internetu vzbudilo nové logo městské části Prahy 3. Jednoduché logo společně s vizuální koncepcí a grafickým manuálem v podobě tří čar, které v naší fantazii evokují ledacos, stálo 350 tisíc, což se některým lidem velmi nelíbí. Tedy přesněji za celý projekt zaplatila městská část 500 tisíc korun, z čehož šlo 350 tisíc korun autorům návrhu. Odborná porota vybírala celkem z 81 návrhů. Jedná se přitom o jednoduché logo, které dokázalo od odstatních natolik vybočit, že se o něm ve středu psalo v podstatě všude.

Zatímco někteří novým logem pohrdají, a to klasicky kvůli ceně, jiní se mu pro změnu smějí, protože jim připomíná ledacos. Někdo v něm totiž vidí logo kapely Tři sestry, další zase lístek, který vám nakreslí pan výčepní v hospodě. Jsou i tací, kteří logo přirovnávají k lajnám kokainu nebo pervitinu. A to bychom nebyli my Češi, abychom ihned nezareagovali vtipnými fotomontážemi a kolážemi. Ty včera samozřejmě zaplavily internet, což se ostatně dalo čekat.

Nám se logo líbí, protože se k Žižkovu, podle nás, zkrátka hodí. Každý obyvatel Prahy 3 v něm může vidět to své. Podle autorů autorů loga, za kterým stojí Barbora Micajová a Jakub Vaněk, bylo za tímto výtvorem měsíční přemýšlení. Logo má připomínat místo setkávání.

V posledních letech si však vzpomeneme na mnohem více vizuálních konceptů, které v lidech vzbouzely emoce.

A jak se vám líbí nové logo městské části Praha 3? Nám přijde velmi vtipné.

Podobné články

Doporučujeme

Další články