fb pixel Jedním z prvních zaznamenaných sériových vrahů byl arabský král – G.cz
Vyhledávání

Jedním z prvních zaznamenaných sériových vrahů byl arabský král

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Dhu Shantir, král země Himjar, je jedním z prvních sériových vrahů, které máme jako lidstvo zapsané v historii. O celé jeho historii ale nemáme příliš mnoho detailních zpráv. Takže se nabízí otázka, jestli náhodou všechna ta zvěrstva, jež spáchal, nebyla vyfabrikována jeho nástupcem.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.3.2021, 12:45

Dhu Shantir

Důležité upozornění! Pokud jste sem přišli sbírat matroš pro nenávistné komentáře vůči muslimům, tak vás nejspíš budu muset zklamat. Hlavní aktéři dnešních mordů sice pochází z Arabského poloostrova, ale muslimové to nejsou. Islám za jejich života ještě ani neexistoval. Bavíme se o konci pátého a začátku šestého století, tedy desítky let předtím, než se Mohamed vůbec narodil.

Náš příběh se odehrává v oblasti dnešního Jemenu, v době, kdy tam stálo království jménem Himjar. Nevíme přesně, kdy Dhu Shantir nebo Zu Shantir, jak se jeho jméno někdy přepisuje, nastoupil na trůn. Ale bude to někdy mezi lety 478 a 490. A přestože nebyl z tehdejšího královského rodu, zůstal na trůně sedmadvacet let.

A po celou tu dobu údajně vraždil a znásilňoval chlapce i muže. Jeho modus operandi byl celkem prostý. Nechal si přivést mladíka k sobě do komnaty, brutálně ho znásilnil, zmrzačil a pak ho vyhodil z okna. A věřte, že Dhu Shantir nebydlel v přízemí.

Dhu Nuwas

Jak se ale říká; kdo s čím zachází, tím také schází. Po sedmadvaceti letech vlády teroru si tak nechal Dhu Shantir předvolat mladíka, jenž měl zpečetit jeho osud. Chlapec propašoval do komnaty nůž, kterým smrtelně bodl perverzního krále do anusu. A umírajícího ho vyhodil z okna.

Poetické, že? Je to jako Tisíc a jedna noc, kdyby ji režíroval Quentin Tarantino. Co je ovšem na téhle historce nejzajímavější, je osud toho chlapce. Přijal totiž jméno Dhu Nuwas a usedl na trůn, protože… no, jeho předchůdce z mnoha důvodů už nemohl usednout nikdy na nic.

Dhu Nuwas během života konvertoval k judaismu a proslavil se hlavně tím, že vraždil křesťany po celém jihu Arabského poloostrova. Podle všeho to byl úplně stejný krvelačný psychopat jako jeho předchůdce. Což vede pozorného čtenáře k otázce, zda byl vážně Dhu Shantir sériový vrah, nebo se jenom stal obětí politického puče a jeho následovník si vymyslel cool storku, kterou odůvodnil potřebu své rychlé korunovace. Však víte, historii píšou vítězové.

Politika, ha?

Podobné články

Doporučujeme

Další články