fb pixel Jeden z nejzásadnějších střetů druhé světové války megalomanskýma očima Rolanda Emmericha: Bitva u Midway nabídne velkou akci i pohled Japonců – G.cz
Vyhledávání

Jeden z nejzásadnějších střetů druhé světové války megalomanskýma očima Rolanda Emmericha: Bitva u Midway nabídne velkou akci i pohled Japonců

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Bitva u Midway byla jedním z rozhodujících námořních střetů druhé světové války, v jejímž důsledku byly vyrovnány síly v Pacifiku. Už v roce 1976 o tom Jack Smight natočil na svou dobu velkolepý a efektní snímek s Henrym Fondou a Charltonem Hestonem. Nyní přichází mistr devadesátkových blocbusterů Rolan Emmerich a přináší nám moderní verzi.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.11.2019, 07:22

Konec nadvlády

Pokud se trochu zajímáte o historii, alespoň tu poměrně blízkou, pak jste jistě slyšeli o bitvě o Midway. Jeden z nejdůležitějších námořních momentů druhé světové války se odehrál mezi 3. a 7 červencem 1942 a pro Japonce znamenal ztrátu převahy v počtu letadlových lodí v Tichém oceánu, ale také nenahraditelného leteckého personálu, což byly dva klíčové faktory.

Asi 60 let po skončení bitvy byl střet u atolu Midway opředen mnoha legendami a polopravdami, a to především kvůli tomu, jak ji líčili západní historikové. Poslední výzkumy ale ukázaly, že na japonské straně se to všechno odehrálo trochu jinak. Právě pohled Japonců jako přínos vložil do svého nového snímku Bitva u Midway mistr devadesátkových blockbusterů Roland Emmerich.

Režisér kultovních akčních velkofilmů jako Den nezávislosti a Godzilla nepůsobí zrovna důvěryhodně v otázce historické věrnosti a přesnosti válečného filmu. Co ale zvládne určitě, to budou velkolepé akční scény ze samotné bitvy, u nichž si přijdou na své milovníci trikových technologií ve filmu. Emmerich měl navíc k dispozici opravdu exkluzivní herecké obsazení; Ed Skrein, Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Dennis Quaid, Nick Jonas, Aaron Eckhart nebo třeba Mandy Moore - to všechno zní víc než skvěle.

Snímek jde do českých kin 7. listopadu a pravděpodobně bude hodně stát za to připlatit si za 3D projekci. Jako milovníci historie se na tenhle kousek hodně těšíme!

Tady si zatím můžete přečíst recenzi na nový český snímek Abstinent.

Podobné články

Doporučujeme

Další články