fb pixel James Bond je fikce. Podrazy, mučení a dramatické útěky životy skutečných špiónů ale opravdu provázely – G.cz
Vyhledávání

James Bond je fikce. Podrazy, mučení a dramatické útěky životy skutečných špiónů ale opravdu provázely

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Premiéra Jamese Bonda se na půl roku odkládá, prý kvůli koronaviru. Což je od tvůrců velice optimistické. Abychom vám zkrátili čekání na nejlepšího tajného agenta, který všude říká své jméno, rozhodli jsme se, že se podíváme, co byly jeho reálné předlohy.

Jan Studnička
Jan Studnička 6.3.2020, 10:00

A zjistili jsme spoustu zvláštních věcí. Tak třeba to, že autor Jamese Bonda Ian Fleming se ve špionážních kruzích sám pohyboval, to víme. A našli jsme i reálné dva agenty, podle kterých byla persona Jamese Bonda napsána. Samotné jméno, to asi víte, patřilo nějakému ornitologovi, kterému tím Ian Fleming zruinoval život nadosmrti. Ale zpátky k těm agentům.

Důležitý poznatek je to, že špionáž není jenom mužská hra. Vlastně ty nejlepší příběhy, které uvidíte v naší galerii, patří ženám. Užijete si ať máte rádi chytré ženy, naivní ženy, ženy svůdkyně, mučené badass ženy... no, uvidíte.

Mužů je tam samozřejmě víc, ale většina těch příběhů končí tím, že lidé buď skončí na popravišti nebo dožijí v Moskvě, protože dvojitý agenti jsou nám z historie nejznámější. Už proto, že je pak propálí jejich bývalá vlast. Ty nejlepší tajné agenty posledních pár dekád a současnosti tu pochopitelně nemáme, protože o nich nevíme.

Třeba se o nich za padesát let dozvíme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články