fb pixel Jako ze Hry o trůny, ale horší: Jan Žižka, historický velkofilm Petra Jákla, sklízí výsměch za první plakát – G.cz
Vyhledávání

Jako ze Hry o trůny, ale horší: Jan Žižka, historický velkofilm Petra Jákla, sklízí výsměch za první plakát

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Jan Žižka Petra Jákla má být akčním historickým velkofilmem, jaký svět neviděl. Objeví se v něm držitel dvou Oscarů Michael Caine či Ben Foster, který ztvárnil titulní roli. Práce na střihu veledíla se navíc ujala hollywoodská legenda Steven Rosenblum, kterému vděčíme třeba za Statečné srdce. Nezbývá, než si počkat, co z toho vyleze. A už dokonce víme, kdy to bude venku, alespoň přibližně. Režisér navíc vypustil první plakát.

Václav Roman
Václav Roman 29.5.2019, 14:59

Plakát plný hvězd

Na plakátu k filmu Jan Žižka se to hvězdami jenom hemží. Jsou na něm Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Roland Møller či Sophie Lowe, z čehož je patrné, že s ním Petr Jákl cílí na světový trh. Pak by ale možná bylo vhodné pojmout ho trochu jinak, jak ozývá se na internetových diskuzích, ale budiž.

Ostatně, protože má Jan Žižka rozpočet půl miliardy korun, což znamená, že se jedná o nejdražší film české kinematografie, nemůže tomu ani jinak být. Aktuálně je nejdražším tuzemským snímkem Tmavomodrý svět z roku 2001, který vyšel zhruba na polovinu toho, co velkofilm o našem slavném vojevůdci, přesněji na 230 milionů.

Jenomže množství vložených peněz není měřítkem, jaký film ve skutečnosti bude. Do kdy si musíme počkat, než zjistíme, jestli se ta vložená půlmiliarda vyplatila? „Pokud vše půjde podle plánu, tak se od letošního podzimu do začátku příštího roku budeme věnovat obrazové a zvukové postprodukci. V první polovině roku 2020 by pak měla být premiéra,“ odhaduje Jákl.

Střihač z Hollywoodu

Střihačských prací se ujal uznávaný hollywoodský střihač Steven Rosenblum, který už má za sebou snímky jako Legenda o vášni, Pearl Harbor, Poslední Samuraj. Rosenblum se nechal slyšet, že jej příběh o Janu Žižkovi zaujal, stejně tak i herecké obsazení. Domnívá se, že dílu dobře porozumí i diváci v USA a nebojí se srovnání s jiným velkofilmem, na kterém odvedl vynikající práci: „... uhrane je to (americké diváky) charakterem a příběhem o lásce a boji, stejně jako tomu bylo u Statečného srdce a Mela Gibsona.“

Zatím máme světovou verzi plakátu a snímky z natáčení, na oboje se můžete podívat v následující galerii:

Bude i česká verze plakátu

Dle vyjádření Petra Jákla taková jména jako Michael Caine či Ben Foster na plakátu pomůžou tomu, aby projevili zájem distributoři z různých zemí. Později se ale dočkáme také české verze plakátu, na které budou i naši herci. Připomeňme, že z našich herců se ve snímku objeví třeba Karel Roden, Ondřej Vetchý, Marek Vašut či Jan Budař.

A zde se můžete podívat na 12 zásadních filmů Michaela Cainea.

Podobné články

Doporučujeme

Další články