Jako vejce vejci: 10 slavných herců v kůžích ještě slavnějších kolegů – G.cz
Vyhledávání

Jako vejce vejci: 10 slavných herců v kůžích ještě slavnějších kolegů

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Když máte zahrát nějakou reálnou osobu, je to vždycky trochu oříšek. Podoba a šikovní maskéři, to je jedna věc, důkladné studium gest, mluvy a dalších výrazných rysů daného člověka zase druhá. Vybrali jsem desítku herců, kteří se nebáli postavit se davům fanoušků a ztvárnit nějakého svého slavného kolegu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.2.2019, 14:40

V kůži Marilyn

Představte si, že jste herečka, která má zahrát herečku, jak hraje nějakou postavu. Režisér Počátku Christopher Nolan by to asi bral jako brnkačku, všem ostatním by z toho ale šla hlava kolem. Životopisné snímky jsou nicméně populárním žánrem, a tak existuje řada odvážných umělců, kteří se rozhodli zpodobnit své slavné kolegy, i když to znamenalo náročnou přípravu, hodiny v maskérně a důkladné studium cizího života.

Legendární je například ztvárnění Charlieho Chaplina Robertem Downeyem Jr. v životopisném snímku Chaplin z roku 1992, který jen tak mimochodem 27. února dávají od 20 hodin na Prima MAX. Jedním z vůbec nejlepší filmů žánru je Frances produkční společnosti Mela Brookse vyprávějící neskutečnou story Frances Farmer, herečky, kterou vy možná neznáte, v Hollywoodu to byl ale unikát. O jejím životě bylo napsáno několik knih i písní, ve bijáku o ní v hlavní roli doslova září Jessica Lange (za svůj výkon byla ostatně nominována na Oscara).

Další skvělá převtělení si prohlédněte v galerii tady:

A tady se ještě podívejte na 6 zásadních objetí z letošního předávání Oscarů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články