Jak Zuckerberg ukázal Buffettovi záda: 5 rad, jak se dostat do žebříčku nejbohatších lidí světa

Obrázek uživatele vaclav.roman
10.7.2018, 11:07

A je to tady! Akcie Facebooku jsou navzdory nedávné kauze na svém historickém maximu. Což je voda na mlýn pro Marka Zuckergerga, který se po své sociální síti vyšplhal mezi top 3 nejbohatší lidi planety, když na konci minulého týdne odsunul na čtvrté místo amerického miliardáře Warrena Buffetta.

Zde jsme sestavili návod, jak se dostat do společnosti nejbohatších lidí světa.

1. Dělejte do technologií

Přestaňte dělat, co děláte a věnujte se technologiím. Pokud už se jim věnujete, tak se jim buď věnujete špatně, nebo máte prostě smůlu. Vůbec poprvé v historii stanuli na prvních třech příčkách indexu miliardářů lidé, kteří své bohatství získali právě díky technologiím. Před zakladatelem Facebooku s bohatstvím 81,6 miliardy dolarů je zakladatel Microsoftu Bill Gates (94,2 miliardy dolarů) a na prvním místě ční šéf Amazonu Jeff Bezos, jehož majetek je vyčíslen na 141,7 miliardy dolarů. Už chápete? Technologický průmysl jasně vede.

2. Přispívejte na charitu

Velká část nejbohatších lidí světa věnuje část svého jmění na charitu. Nebo alespoň tvrdí, že to jednou udělá. Na charitu významně přispívají Gates i Buffett. Oba tak významně, že to zapříčinilo jejich pokles v žebříčku. Ale za prvé pomáhají potřebných a za druhé stoupnou v očích veřejnosti. Zuckergerg se nechal slyšet, že chce dát na charitu většinu svých akcií. Jen si nezapomenout nechat něco na bezproblémový důchod. Tento krok se doporučuje udělat, až budete chtít z žebříčku vypadnout.

3. Buďte kontroverzní

Skandál nemusí být na škodu. S akciemi Facebooku už to taky vypadalo hodně špatně. Letos v březnu se propadly na dlouhodobé minimum. V řeči čísel na 152,22 dolarů za akcii. V současné době se cena za akcii přehoupla přes 200 dolarů. Důvodem jarního dramatického poklesu nebo spíše pádu byl skandál s ochrannou soukromých dat uživatelů. Na světlo se dostala informace, že do prezidentské kampaně ve Spojených státech zasáhla společnost Cambridge Analytica, která se neostýchala zneužít privátní informace desítek milionů uživatelů Facebooku. Aniž by o tom věděli! Zuckerberg si získal pozornost, byť negativní a musel vše sáhodlouze vysvětlovat a slibovat změny. Jak se zdá, nevyšel z toho jako poražený.

4. Nešetřete, investujte

„Kdo šetří, má za tři“, je sice hezké přísloví a rozhodně není od věci mít něco našetřeno, ale zároveň platí, že nic by se nemělo přehánět. Samotným šetřením se mezi nejbohatší lidi světa nedostanete. Navíc kvůli inflaci si za dnes našetřený milion koupíte za deset let mnohem méně. Proto se vyplatí uváženě investovat. Zejména do vzdělání. A do technologií.

5. Nerozhazujte

A rada na závěr. Až se jednou díky předchozím pravidlům stanete miliardářem, ani pak nerozhazujte. Ono je totiž dost dobře možné, že byste už dávno v žebříčku nejbohatších lidí světa byli, kdybyste neutráceli za zbytečnosti.

A zde si přečtěte o tom, zda Způsobuje Velký bratr Facebook paranoiu, nebo opravdu řídí náš život?


Komentáře

Doporučeno pro vás