Jak v dnešní době chránit svoje děti nebo prarodiče? Způsobů je hned několik

Obrázek uživatele Martin Miko
11.9.2017, 07:09

V souvislosti s poměrně častými nezvanými návštěvami ve školách, školkách či družinách se čím dál častěji hovoří o bezpečnosti dětí ve vzdělávacích zařízeních. Lze zabránit neoprávněnému vstupu cizích osob do těchto objektů? O tom, že lze chránit vaše ratolesti, nás přesvědčila mateřská škola v Brně – Ivanovicích, a to vše díky modernímu bezpečnostnímu systému, který neposkytuje možnost vniknutí cizích osob do objektů.

Bezpečnost dětí je na prvním místě

Ve výše zmíněné školce zákonní zástupci dětí disponují identifikačními čipy, které navíc po přihlášení požaduje ověřit identitu skrz hlasový komunikátor. Identita se dá navíc ověřit díky kamerovému systému před vstupem do budovy. Navíc existuje i varianta, kdy je po předložení identifikačního čipu požadováno zadání hesla. Na tento druh zabezpečení se specializuje společnost Trade Fides, která se zaměřuje nejen na bezpečnost ve školkách, ale i v dalších subjektech. Ku prospěchu věci navíc ředitelka školky vymyslela, že veškeré čipové karty budou mít jednotný design a bude na nich vytištěna fotka dítěte a vlastnoručně vytvořená kresba.

Ochrana nějen dětí, ale i seniorů

Nejen děti, ale i seniory chrání asistenční systém, který provozuje Městská policie v Brně. Ta ve spolupráci s firmou Trade Fides vytvořila nový projekt, který funguje především díky společnosti CleverTech. Ti vytvořili malou komunikační jednotku, která může mít podobu lehké pásky na ruku nebo může fungovat i jako aplikace pro chytrý mobilní telefon.

Kromě toho, že dokáže detekovat polohu dané osoby, tak může zahrnovat i záchranné tlačítko SOS. Verze pro seniory navíc umí detekovat pád nebo mimořádnou příhodu, kdy není člověk schopen tlačítko stisknout sám. Po stisknutí alarmu se dispečinku automaticky ohlásí poloha. Dispečink může přímo zavolat klientovi přes mobilní telefon či komunikační jednotku. Dle statistik zachrání tento projekt život jednomu až dvěma lidem ročně.

Díky těmto službám se o naše blízké nemusíme bát, ať už se jedná o naše děti nebo naše rodiče či prarodiče. To vše i díky společnosti Trade Fides, která zajišťuje provoz a vývoj těchto moderních bezpečnostních služeb u nás.


Komentáře