fb pixel Jak to bylo mezi Masarykem a Čapkem? To chce odhalit snímek Hovory s TGM – G.cz
Vyhledávání

Jak to bylo mezi Masarykem a Čapkem? To chce odhalit snímek Hovory s TGM

+ DALŠÍ 1 FOTKA

O čem se spolu na zámku v Topolčiankách bavili dva čeští velikáni, Karel Čapek a Tomáš G. Masaryk? To chce odhalit nový film Jakuba Červenky nazvaný podle knihy, jíž byl inspirován - Hovory s TGM.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.10.2018, 10:37

Dva velikáni

Rozhovory jsou tím nejlepším zdrojem informací, rozhodně, pokud jde o lidi. Každý filmový fanoušek by si měl přečíst knihu Hitchcock – Truffaut a každý Čech by měl alespoň uchopit a prolistovat Čapkovy Hovory s TGM. Od letošního října to budete mít s poznáváním jednoho z našich největších krajanů o něco snazší.

18. října se totiž do kin dostane snímek Hovory s TGM, který zachycuje jeden den, jedno setkání dvou zásadních postav české historie, a to právě Čapka a Masaryka. Role státníka se zhostil Martin Huba, zvídavého autora pak hraje Jan Budař.

Snímek, jehož upoutávka vypadá velmi lákavě, režíruje debutující nuselský rodák Jakub Červenka. Ten má na kontě zatím jen jeden výrazný filmový počin; coby producent stojí za loutkovým Malým Pánem, okouzlující pohádkou z roku 2015. My začínajícím režisérům přejeme a věříme - a pokud to Červenka nezvládne, pojistkou je snad alespoň lety prověřený kameraman Jan Malíř, který točil třeba Pelíšky nebo Šakalí léta.

Na otevření téhle kapitoly české historie se prostě fakt těšíme. Co vy?

A tady 7 filmů natočených podle románů mistrovského spisovatele Stephena Kinga.

Podobné články

Doporučujeme

Další články