Jak skončí Kingsmen? Režisér Matthew Vaughn chystá závěr trilogie, ale taky prequel a pár spin-offů. Co o vše o nových dílech komediální špiónské ságy víme? – G.cz
Vyhledávání

Jak skončí Kingsmen? Režisér Matthew Vaughn chystá závěr trilogie, ale taky prequel a pár spin-offů. Co o vše o nových dílech komediální špiónské ságy víme?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Když do kin před čtyřmi lety vtrhli tajní agenti organizace Kingsman, spousta z nás byla příjemně překvapena. Zkušený režisér Matthew Vaughn připravil vskutku královskou podívanou prošpikovanou suchým britským humorem. O dva roky později představil fanouškům pokračování a teď jsou všichni v očekávání, jak bude trilogie završena. K tomu se chystá prequel a aby toho nebylo málo, v plánu jsou ještě spin-offy. Na co se tedy v populární sérii můžeme těšit?

Václav Roman
Václav Roman 16.6.2019, 11:00

Sequel, prequel i spin-off?

Se sérií Kingsman má Matthew Vaughn velké plány. Především chce uzavřít příběh Harryho a Eggsyho v regulérním třetím pokračování. Taron Egerton se na návrat do role Eggsyho už těší, poté co ztvárnil náročnou roli Eltona Johna v Rocketmanovi, se není čemu divit. V závěrečné části trilogie se setkáme i s Colinem Firthem v roli speciálního agenta Harryho Harta.

Režisér se v nedávném interview prozradil, že první klapka trojky Kingsmanů by měla padnout na konci roku 2019, případně na začátku roku 2020. S premiérou počítá nejdříve v roce 2021.

Než se však dočkáme rozuzlení vztahu dvojice Harry-Eggsy, dozvíme se, jak celá špionážní organizace Kingsman vlastně vznikla. Ano, Vaughn se pustí nejdříve do prequelu, ve kterém se dočkáme zbrusu nových postav. Jednu z nich má ztvárnit i Ralph Fiennes. Dokonce se objevila informace, že ve snímku, který má pracovní název Kingsman: The Great Game, si zahraje také Liam Neeson. To však režisér popřel a zařadil to do stejného soudku jako zprávu, že se v jedničce Kingsmanů měl objevit Leonardo DiCaprio.

V prequelu, který by se měl odehrávat v období první světové války, se mají objevit Harris Dickinson, Daniel Brühl, Rhys Ifans, Gemma Arterton, Aaron Taylor-Johnson, Charles Dance, Tom Hollander a další. V kinech bychom se jej měli dočkat v polovině února 2020. V jednom z posledních rozhovoru Vaughn uvedl, že chystaný prequel bude od původní trilogie, z které jsou zatím natočené první dvě kapitoly, hodně odlišný. Už třeba jen proto, že děj se má odehrávat na počátku 20. století.

Výhledově by mohl vzniknout také spin-off „Statesman", který se má točit kolem amerického ekvivalentu britské tajné služby Kingsman. Potenciálu pro různé formy pokračování je velké množství, nezbývá než si počkat, který z nápadů se podaří převést na filmové plátno.

Jak to celé začalo?

Autor komiksů Mark Millar a režisér Matthew Vaughn si jednou takhle postěžovali, že současné špionážní filmy, už nejsou, co bývaly. Poslední bondovky se braly příliš vážně, což jim dost ubírá na koukatelnosti. Dvojice tvůrců však nezůstala jen bezbřehého klábosení a pustila se do díla. Scénář Kingsmanů vychází s komiksové série „The Secret Service“ od Marka Millara a Davea Gibbonse, který vyšel v roce 2012 v nakladatelství Marvel.

Pokračování se dočká i Terminátor. A Arnold Schwarzenegger u toho nesmí chybět!

Podobné články

Doporučujeme

Další články