Jak zařídit, abyste neměli z mobilu hrb na zádech, bolavou páteř a deprese? Je to jednoduché!

Obrázek uživatele Radek Kovanda
28.3.2018, 13:03

I pouhých pár stupňů mírného předklonu, v němž se pravidelně koukáme do displejů našich mobilů, může vést k namáhavému zatížení páteře. Tím následně dochází k utlačování plic a dalších vnitřních orgánů, nehledě na to, že si tak v dlouhodobém ohledu vypěstujete na zádech kulatý hrb. Přitom řešení je tak snadné.

Nesprávné držení těla se ve 21. století stává rozšířeným neduhem tzv. technologicky vyspělé společnosti. Není to jen tím, že přes den nepřirozeně dlouho sedíme, ale také častým používáním elektronických přístrojů, do nich nepřirozeně dlouho a v nepřirozeně ohnuté poloze koukáme. A právě tyhle nepřirozené věci pak přirozeně vedou k množství nejrůznějších problémů, a nejsou to jen bolavá záda a ztuhlá krční páteř.

Tělesný diskomfort se odráží i v emocionální rovině. Pacienti trpící klinickou depresí často podvědomě zaujímají shrbenou polohu, pro niž se dnes v lékařském světě začíná používat označení iHunch, tedy cosi jako „hrbatost způsobená přístroji informačních technologií“. Zrádné je na celé věci to, že to funguje i obráceně – stejně jako deprese vede k tomu, že se přirozeně ‚schoulíte‘, způsobuje depresi hrbení zad při koukání do telefonu.

Jednoduché řešení se dozvíte na další straně.

1 z 2 stránekDále

Komentáře