Jak se opět těšit do práce? Seznamte svého šéfa s Frankem – G.cz
Vyhledávání

Jak se opět těšit do práce? Seznamte svého šéfa s Frankem

Zdroj: PurposeFly

Řídit firmu a lidi v ní bývá leckdy poněkud nadlidský úkol. Proč si tedy nenechat pomoct od virtuálního experta jménem Frank? Ten se může stát nejcennějším pomocníkem všech personalistů, "ejčáristů" a vedoucích pracovníků obecně, neboť dokonale vyhodnotí silné stránky a slabiny všech členů týmu. Jste připraveni zapojit do práce Franka a rozhýbat tak věci i ve vaší firmě?

Jan Palička
Jan Palička 23.3.2017, 07:51

Každá firma stojí na lidech, kteří v ní pracují, a dobrý a funkční tým s ideálními mezilidskými i profesionálními vztahy je základ. Můžete si najmout armádu manažerů a personalistů, ale přesto často není v lidských silách mít v každém okamžiku přehled o vztazích v týmu nebo o individuálním vývoji jeho členů. Kde nestačí člověk skutečný, tam může pomoci ten digitální. Tím je Frank, mladý šikovný počítačový klučina narozený v dílně startupové společnosti PurposeFly, který dokáže pomocí pěti otázek odhalit kvality i slabiny všech členů týmu.

Frank na základě údajů o jednotlivých pracovnících vygeneruje také sociogram, tedy síť vzájemných sociálních vazeb, díky kterému se vyznáte v tom, jak se lidé ve firmě vidí navzájem. Když si totiž šéf myslí, že o všem všechno ví, tak pravděpodobně neví vůbec nic. Jeho osobní zatížení a chřadnoucí člověk na nevhodné pozici je na světě. Chce to vědět, kdo je zapáleným tahounem, kdo propojuje jednotlivé články i článkyně, a kdo společnou studnu jenom otravuje. A tohle všechno Frank rychle odhalí.

Firmy od počátků vyhodnocovaly své zaměstnance, ať už to bylo vyzvídáním v kuchyňce od firemní drbny nebo více či méně vědeckými metodami. Existují různé analytické nástroje a „jáchymehoďhodostroje“ tooly už tu také byly. To máte všemožné performance reviews, anonymní týmové dotazníky, průzkumy a průzkumníky, osobní i neosobní hodnocení, feedbacky, třistašedesátky atp. A pak je tady Frank. S rychlou zpětnou vazbou a jednoduchým využitím.

„Měli jsme firmy, kde se Franka vyloženě báli,“ vysvětluje Jiří Fabián z PurposeFly a dodává: „Ale i to je možný krok k nápravě - identifikovat podstatu těchto strachů. Proč si zaměstnanec myslí, že by byl na základě výsledku vyhozen? Některé lidi vedly výsledky z Franka k otázkám, proč je zbytek nevidí takové, jaké by oni sami chtěli. A začali se třeba více prezentovat.“

Někdo přináší výsledky, jiný buduje vztahy, někdo do toho vnáší odbornost, další zas „jenom“ energii. Frank vypočítá osobní profil každého podle jeho skutečné reputace a nabídne i možná řešení dynamiky v týmu. Chytrá pomůcka udělá z vašeho pracoviště objektivně spravedlivé místo. A je jedno, jestli děláte v korporaci, nebo v kanceláři o deseti lidech. A to se vyplatí nejen vašemu šéfovi, ale i vám a všem ostatním lidem ve firmě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články