fb pixel Díky divadelnímu spolku LASO zjistíte, jak moc je morální vražda – G.cz
Vyhledávání

Díky divadelnímu spolku LASO zjistíte, jak moc je morální vražda

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Přední soubor pražské amatérské scény LASO se po covidové pauze vrací s oblíbenou hrou Popcorn. Po dvou úspěšných představeních, které jste měli tu možnost vidět ve dnech 13. a 14. září, nás čeká ještě pondělní představení, jež bude zároveň poslední. Vstupenky je možné koupit přes GoOut a představení začne v 19 hodin.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová Aktualizováno 20.9.2021, 14:02

Je morální zastřelit prodavače popcornu?

V pondělí 20. září divadelní soubor LASO chystá v Divadle Na Prádle premiéru hry s názvem Popcorn. Tato černá (dalo by se říci i krutá) komedie rozhodně necílí na diváka odkojeného tuctovými telenovelami. Obsahuje řadu narážek na populární hollywoodské filmy doby vzniku hry, především na Takové normální zabijáky Olivera Stona a Pulp Fiction a Gaunery Quentina Tarantina. Hlavního hrdinu, oscarového režiséra Bruce Delamitriho, dokonce americká kritika s Tarantinem identifikovala. A co se stane, když tuto hollywoodskou celebritu přijdou navštívit její nejvěrnější fanoušci – ze zcela jiných vrstev, se zcela jiným uvažováním, ale nadšeně hltající jeho filmy?

Hlavní myšlenky hry, tedy jestli mohou umělci svými díly o násilí vyvolat násilí skutečné, zda média skutečnost jen zaznamenávají, či ji mohou aktivně ovlivňovat, nebo v obecnější rovině otázka odpovědnosti za své činy, jsou dnes aktuální minimálně stejně jako před čtvrtstoletím. A to u nás zrovna tak jako v Americe nebo kdekoliv jinde na světě. Proto adaptace spolku LASO obsahuje jen minimum úprav, které činí hru i v detailech českým divákům srozumitelnou i v roce 2021.

Podobně jako Takoví normální zabijáci a zmíněná Tarantinova díla obsahuje Popcorn značnou dávku vulgarit, násilí i sexuálních narážek (a dětem do 15 let nebo osobám citlivějším na tyto prvky se jeho sledování doporučuje jen na vlastní nebezpečí nebo se souhlasem rodičů). Ale přesto se stále jedná o komedii. Komedii plnou ostrého konverzačního humoru, jež má diváky především bavit. Hlubší zamyšlení nad mírou zkaženosti světa a našem vlastním podílu na něm, to už je bonus pro ty vnímavější.

Ať už jste některé z dřívějších představení LASA viděli nebo ne, nenechte si Popcorn utéct. Mohl by se stát jednou z událostí pražské divadelní sezóny. Navíc se jedná o poslední možnost tuto hru vidět! Poslední lístky kupujte na GoOut.

Podobné články

Doporučujeme

Další články