fb pixel Jak jsme společně udělali zadarmo kampaň Lubomíru Volnému – G.cz
Vyhledávání

Jak jsme společně udělali zadarmo kampaň Lubomíru Volnému

Zdroj: Facebook.com - Lubomír Volný

Za posledních několik dní přibyly Lubomíru Volnému tisíce fanoušků na sociálních sítích. A jistě, velká část z nich jste vy, kteří se na tu svoloč jdete dívat jako do ZOO. Ale řada z nich ne. Velká část z nich jde Lubu naprosto neironicky obdivovat. A nahnali jsme je tam my.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.1.2021, 19:20

Jak jsem poznal flákanec

V první sérii seriálu Jak jsem poznal vaši matku je scéna, kdy protagonista Ted jede v noci navštívit svou kamarádku Robin s tím, že spolu budou dělat džus. Na to mu ale jeho druhá kamarádka Lilly říká: „Nejezdi tam, Robin se líbíš.“ A myslí tím: Bacha, máš holku a tohle může skončit sexem. Ale jak upozorňuje Barney, další postava seriálu: „Víš, cos teď udělala? Řekla jsi mu: Ale né, Tede, nejezdi tam, je tam nádherná žena a chce s tebou mít sex!

Lilly dělá gesto dobré vůle a s dobrým úmyslem. Protože si neuvědomuje, že příjemce jejího sdělení je blb, který neslyší v jejích slovech varování, ale příslib. V příběhu Lubomíra Volného jsme Lilly my a všichni idioti na facebooku jsou Ted.

České dno

Jakmile se Lubomír Volný pateticky porval ve sněmovně o mikrofon a halasil věci jako „Mě neumlčíte!”, všichni jsme se okamžitě dali do pohybu. Mašinérie sociálních sítí začala chrlit obsah. Na YouTube se začaly valit filmové mashupy, které pod Volného ubohé výkřiky vkládaly hudbu z Mortal Kombat. Facebook a Instagram vršil jeden meme za druhým, náš Vain plival koláže, Twitter se prohýbal pod sarkastickými poznámkami.

Dokonce jsme vytvořili několik rámečků, které si mileniáloví kavárníci mohli ironicky vlepit na profilovky a smát se tomu, jak jsou voliči SPD nebo nedejbože Jednotných úplně vylízání. A bylo nám krásně. Jenomže to, co jsme ve skutečnosti dělali, bylo vytváření jednoduchých hesel a hrdých značek pro Volného podporovatele.

Sedmadvacet tisíc followerů, hromada nevkusných photoshopů od jeho podporovatelů a hromada dobrých. Od nás. Protože Volnému a jeho fandům je jedno, jestli my si z nich děláme srandu. Oni si můžou smíchy promočit kalhoty už jenom při slově flákanec. Krásně je to vidět na videu, kdy „pan z Brna“ nadeepfakoval Volného ksicht na Hulka a do toho hraje píseň Já ti jednu fláknu od Těžkého Pokondra. Ano, je to hitparáda české malosti v jedné větě. Ale jim to stačí.

Celé legie idiotů z Facebooku hledaly někoho, kdo je ještě větší dick než Okamura. A my jsme jim zavolali, abychom jim řekli: „Nejezdi tam Tede, ten člověk se tahá ve sněmovně o mikrofon a je to stejný omezenec jako ty.“ Ale není tady nikdo, kdo by nám řekl, že jsme idioti. Musíme si to uvědomit sami, zatímco sledujeme Volného, jak chodí na disciplinární řízení bez roušky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články