fb pixel Jak dopadly největší ženské ikony minulého století? – G.cz
Vyhledávání

Jak dopadly největší ženské ikony minulého století?

Za největší sex symbol 20. století je bezesporu považována Marilyn Monroe. Ale nejen jí padaly muži k nohám. Kam zmizely další ikony té doby? Přečtěte si o Sophii Loren, Brigitte Bardot, Raquel Welch...

Tereza Jabornická 4.3.2018, 12:42

Sophia Loren

Sophia pochází z vesnice v Itálii blízko Neapole. Kvůli vyhublé postavě se stávala často terčem posměchu a říkali jí "párátko".

O pár let později vyhrála Oscara za film Horalka. To ji vystřelilo na vrchol tehdejšího showbyznysu. Pak nejčastěji účinkovala po boku Marcella Mastroianniho. Znát můžete například filmy Včera, dnes a zítra nebo Manželství po italsku.

V 80. letech však začala její popularita klesat a tak se ve filmech objevovala už jen málokdy.

Brigitte Bardot

Brigitte se narodila jako ošklivé káčátko. V mládí nosila brýle a rovnátka, nicméně po čase z ní vyrostla nádherná bílá labuť, jejímuž kouzlu propadali muži po celém světě.

Brigitte se těžko vyrovnávala s přibývající popularitou a tak se několikrát pokusila o sebevraždu. Nakonec kariéru utnula a začala se věnovat boji za práva zvířat. Dnes už po krásce, kterou dodnes obdivujeme, nejsou ani stopy a zřejmě také proto již nechtěla účinkovat v žádném dalším filmu.

Raquel Welch

Modelka Raquel právem vyhrála mnoho soutěží krásy. Stala se významnou modelkou a právě kariéra modelky jí také umožnila účinkovat ve filmech. Zahrála si například ve filmu Zvíře nebo Tři mušketýři, za než dostala Zlatý Glóbus.

Nyní se občas objeví v seriálech, ale raději tráví čas sama na svém soukromém ostrově. Svou krásu si zachovala dodnes.

Ursula Andress

Ursula je onou kráskou v bílých plavkách, která se tak proslavila jako Bond girl. Zahrála si po boku Seanna Conneryho v první bondovce.

Mezi její partnery patřil například Marlon Brando či James Dean. Je také známá tím, že nafotila sérii fotografií pro Playboy. Patří mezi 100 největších sexy symbolů té doby. Svou filmovou kariéru ukončila před třinácti lety.

Claudia Cardinale

Ze slavné modelky se stala slavná herečka. Narodila se v Tunisku a jednou, když jela do Benátek, přijala tam roli ve filmu Zmýlená neplatí.

Nejvíce ji proslavil western Tenkrát na západě. Ve filmech se občas objeví i dnes, avšak její hlavní pracovní úvazek je velvyslanectví UNESCO. Nyní žije v Paříži.

Jane Fonda

Jako herečka získala dva Oscary za filmy Klute a Návrat domů. V minulosti se věnovala modelingu, psaní, je politickou aktivistkou i producentkou. Svého času byla idolem všech mužů.

Jane si udržela mladistvý vzhled a vypadá stále skvěle. V poslední době zaujala diváky v komedii Příšerná tchyně.

Přečtěte si 12 skandálních faktů o milostném životě Audrey Hepburnové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články