Tajemný Jack Rozparovač: Tady je 5 nejšílenějších teorií, kdo slavným zabijákem vlastně byl – G.cz
Vyhledávání

Tajemný Jack Rozparovač: Tady je 5 nejšílenějších teorií, kdo slavným zabijákem vlastně byl

Nejslavnější teorií o Rozparovačovi je ta "královská". Člen královské rodiny si měl vzít prostitutku, a tak bylo třeba zbavit se jejích zasvěcených přítelkyň. Tým, který měl problém řešit, údajně vedl lord Randolph Churchill, otec Winstona. Mohl vraždit obchodník James Maybrick? Krátce po Rozparovačově řádění muž zemřel, z jeho usmrcení byla obviněna jeho manželka. Malíř Walter Sickert byl činy Jacka Rozparovače fascinován a byly častým námětem jeho obrazů. + DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Žít na konci 19. století na londýnské ulici nebyl žádný med a už vůbec ne pro prostitutky. Po Londýně se totiž pohyboval nemilosrdný vrah s touhou zabíjet. Ten se proslavil pod přezdívkou Jack Rozparovač a zaměřoval se právě na "pracující dívky" a před 131 lety zavraždil svou první oběť. Na to, kdo krvelačným vrahem vlastně byl, existuje mnoho teorií, tohle je 5 nejbláznivějších.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 31.8.2019, 09:24

1. Lewis Carroll

Ano, ten Lewis Carroll, který napsal Alenku v říši divů, měl být podle jedné teorie zároveň brutálním vrahem. Vlastním jménem Charles Dodgson bezpochyby patří k záhadným kulturním osobnostem. Podle jistého Richarda Wallace začal spisovatel několik let před svou smrtí mordovat prostitutky, protože se po životě plném nemocí a traumat z nejasné sexuality (u Carrolla se spekuluje o pedofilii) definitivně zbláznil. Ze svých zločinů se měl vyznat v komplikovaném románu Sylvie a Bruno, Wallacovo luštění doznání v textu knihy je ale neskutečně vachrlaté.

2. Lord Randolph Churchill

Několik teorií do případů vražd zatáhlo i královskou rodinu a britskou šlechtu, otec Winstona Churchilla, lord Randolph, je ale asi nejkurióznějším podezřelým. Stojí to na teorii, že si princ Albert Viktor, vnuk královny Viktorie, vzal prostitutku Annie Crook a lord Churchill byl pověřen sestavením týmu, který měl odstranit všechny prodejné ženy, co o neschváleném sňatku věděly. Žádné důkazy o ničem z výše uvedeného ale neexistují.

3. Jill Rozparovačka

Co když lehké dívky londýnské nepáral muž, ale žena? I taková teorie existuje a přišel s ní sám slavný inspektor Abberline po vraždě poslední oběti, prostitutky Mary Kelly. Idea stála na svědectví Caroline Maxwell, která tvrdila, že Kelly viděla ještě ráno živou. Podle policisty to mohl být vrah - spíše tedy vražedkyně - převlečená v Kellyiných šatech kvůli maskování. Abberline ale už tehdy uznal, že to stojí dost na vodě a že chirurgické zacházení s oběťmi by zvládla jedině nějaká porodní asistentka.

4. Walter Sickert

Slavný malíř, nebo kuchač šlapek? Walter Sickert byl Rozparovačovými činy přímo fascinován a to se promítlo i do jeho díla. Je autorem obrazu s názvem "Ložnice Jacka Rozparovače". Jeho kresby byly podle některých až příliš procítěné, temné a brutální. Spisovatelka Patricia Cornwellová dokonce před časem tvrdila, že našla vzorek DNA spojující Sickerta s jedním z dopisů, které Jack poslal policii.

5. James Maybrick

James Maybrick měl být těžce závislý na strychninu a arseniku. Zemřel v roce 1889, tedy necelý rok po začátku Rozparovačova vraždění, a z jeho usmrcení byla obviněna jeho manželka Florie Chandler. Jediné pojítko mezi tímto mužem a řezáním prostitutek jsou Maybrickovy deníky s detailními popisy Jackových vražd, u těchto zápisníků je ale téměř jisté, že jsou padělané.

A tady 12 nejznámějších prostitutek historie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články