12 nejznámějších prostitutek historie – G.cz
Vyhledávání

12 nejznámějších prostitutek historie

Zdroj: studyblue.com

Nejstarší řemeslo, ke kterému není třeba výuční list, měly tyhle dámy zmáknuté vesměs velmi elegantně. Zaplatily za něj ale pověstí a některé i životem.

Elsa K.
Elsa K. 15.4.2018, 14:02

1. Aspasia

Existovala vůbec? Někteří moderní historikové mají za to, že údajná manželka vojevůdce Perikla, filosofka a hétera (prostitutka pro nejvyšší kruhy) je jen legendou. Její pestrý život, který se odvíjel na pozadí řeckých dějin zhruba v letech 470–400 př. n. l. totiž zaznamenali jen filosofové a spisovatelé, nikoli historici. Nechtějí tedy dát za pravdu Platónovi, Afistofanovi či Xenofónovi, podle nichž byl její dům intelektuálním centrem Atén, které s oblibou navštěvoval třeba i Sokrates. A chytří Řekové si tam nechodili jen poklábosit...

2. Su Xiaoxiao

Slavná čínská kurtizána a básnířka, kterou můžete znát také pod jmény Su Xiaojun nebo „Malá Su“ zemřela v roce 501 a pocházela z města Chang-čou. Kromě literárního talentu oplývala nesmírnou krásou, jež zůstala navždy zakonzervována. Zemřela totiž v pouhých 19 letech. Suin hrob, který zdobí dvanáct z jejích básní, je jedním z turistických lákadel Chang-čou.

3. Máří Magdaléna

Umístění Marie Magdaleny do tohoto žebříčku je poněkud sporné. Žena, která doprovázela Ježíše především na sklonku jeho života, byla jako prostitutka označena zřejmě neprávem. Někteří ji dokonce považují za jednoho z evangelistů nebo dokonce za manželku Ježíše Krista.

Jak tedy přišla k tomuto nelichotivému označení? Legendy, které se ústně tradují nejspíše od dob papeže Řehoře Velikého, ji totiž zaměňují s dalšími dvěma ženami z evangelií – s Lazarovou sestrou Marií a jistou hříšnicí (tehdy se tak říkalo prostitutkám), která Ježíšovi umyla nohy, přičemž evangelium ji přímo nejmenuje. Tyto tři ženy byly mylně považovány za jednu a tutéž, přestože je Janovo evangelium rozlišuje. Lid – i ten křesťanský – byl však odjakživa lačný po senzacích...

4. Laura Bell

Slavná kurtizána z upjaté viktoriánské éry Anglie, která údajně vydělala 250 000 liber za jednu noc strávenou s nepálským premiérem Jung Bahadur Ranou. Jiné zdroje ale tvrdí, že tuto částku za ni utratil celkem za celou dobu jejich vztahu. Laura se poté vdala za kapitána Thislewayteho a otočila o 180 stupňů. Stala se náboženskou kazatelkou a národní buditelkou s přísným důrazem na morálku.

5. Theresa Berkley (někdy také Berkeley)

Domina, která měla v Londýně svůj salón specializující se na bičování. Dnes nic divného, ale v 19. století to bylo přece jen trochu nestandardní. Bohužel se nezachovalo žádné zobrazení její podoby, ale prý to byla atraktivní žena s výrazným temperamentem. Co se ale dochovalo, je její vynález, tzv. Berkeley Horse (Kůň Berkeleyové), zařízení, ke kterému poutala a následně bičovala zámožné muže a ženy té doby.

Theresa Berkley byla mistryní ve způsobování bolesti pro radost a choutky jejích bohatých a vážených klientů u ní byly v naprostém informačním bezpečí.

Další nejslavnější kurtizány světa (včetně jedné žijící) najdete na následující straně.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články