fb pixel Dnes je zlomový den pro náš vztah k islámu – G.cz
Vyhledávání

Dnes je zlomový den pro náš vztah k islámu

Skoro to vypadá, že muslimové jdou západní civilizaci čím dál víc po krku.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 14.11.2015, 11:09

Tento článek jsme vydali 26. června, tedy skoro před půl rokem. Text reagoval na atentát na turisty v Tunisku. Považovali jsme tehdejší den za onen ikonický BOD ZLOMU. Za den, po němž se něco změní. Nezměnilo se nic. Přišla migrační vlna z Blízkého východu a Evropa byla překvapena tím, jak není připravena. V noci se stalo v Paříži něco tragicky mimořádného, zlého a Evropa je zase překvapena, že není připravena. Kolik těchto Bodů zlomu musí ještě nastat, než bude Evropa připravena?

Přečtěte si text ještě jednou a zahlasujte v naší anketě.

Zkusme se nyní vžít do pocitů průměrného Čecha, který dosud neviděl živého muslima. V hlavě musí mít totální chaos a celkem oprávněně se bojí. Sílí v něm pocit, že každý vyznavač Alláha je nebezpečný terorista.

Poslední dobou je toho prostě moc. Když 11. září 2001 letadla unesená muslimskými teroristy narazila do newyorských Dvojčat, mohli lidé ještě říkat, že je to výjimečný čin. Když probíhaly války v Afghánistánu a Iráku, mohli se utěšovat, že je to daleko. ”Průšvihy” s islámem se ale hlavně děly jen občas. Teď je to skoro každý den, a to už vůbec nemluvíme o zvěrstvech páchaných Islámským státem. Navíc je to pořád blíž a blíž. Pomyslným psychologickým zlomem bylo vystřílení francouzské redakce Charlie Hebdo. Když se to mohlo stát v Paříži, může se to přece stejně dobře stát i v Praze nebo v Plzni.

Pokud o islámu průměrný Čech do dnešního dne moc nevěděl, nikdo po něm nemůže chtít, aby citlivě rozlišoval mezi islámem a islamisty. On ale o něm už ví a bohužel jen ty zprávy, koho a kde přívrženci radikálního islámu zabili. A protože podobné hrůzné akce se dnes až na výjimky nedějí ve jménu křesťanství, ani třeba buddhismu, nelze se divit myšlenkové zkratce - islám rovná se smrt.

Zlo číhá ve tmě

Běžný Čech má prostě pocit, že zabíjení nevěřících je nedílnou součástí islámu. Čeští antimuslimští aktivisté typu Martina Konvičky ho navíc utvrzují v názoru, podle něhož hodný muslim je vlastně špatný muslim. Korán prý nařizuje zavraždit každého, kdo neuctívá Alláha. Je to sice nesmysl, ale jak si to má běžný Čech přebrat? Nejvíc se přece vždycky bojíme toho, co neznáme a s čím nemáme zkušenost. V dobrých hororech přece Zlo nikdy přímo nespatříte. Skrývá se kdesi ve tmě, za rohem, za plentou… Je nedefinované, neviditelné a můžete si ho jen domýšlet. Budou chtít Češi vůbec do toho temného lesa vstoupit? Budou chtít dobrovolně přijímat muslimské uprchlíky, když existuje riziko, že mezi nimi bude menšina radikálů?

Jak na to všechno zareagují čeští politici? Zastupují přece voliče a marná sláva, musejí jim naslouchat. Je tedy možné, že záplava zpráv o zločinech inspirovaných islámem přemaluje domácí politickou scénu. Bude slavit úspěch Konvička, který se netají plány na zákaz islámu a deportaci muslimů z Česka? Zvítězí politici, kteří rozlišují mezi náboženstvím (islámem) a politickou ideologií (islamismem), která náboženství zneužívá? Je možné, že dnešním dnem se cosi zlomilo a i dosud tolerantní lidé se zatvrdí a nebudou tolerovat muslimy ve své zemi, protože riziko násilných akcí je příliš veliké.

Zajímá nás, co si myslíte vy, naši čtenáři. Zkuste tedy prosím odpovědět na naši anketní otázku:

Anketa

Co si myslíte o islámu?

Anketa se načítá...

A TADY se podívejte na dalších 8 znepokojujících věcí, které se udály v pátek 13.

Podobné články

Doporučujeme

Další články