iPhone 7 je už na dohled: co všechno bude umět?

Obrázek uživatele David Horak
02.2.2016, 18:02

Technologičtí nadšenci a jeden designér se zamysleli nad zvěstmi od insiderů z Applu a vytvořili model iPhonu 7, který výrobce představí pravděpodobně letos v září.

Podle magazínu The Week nebude nový Apple dosahovat delší výdrže díky výkonnější baterii, nýbrž tím, že sníží spotřebu procesoru. Také CPU i grafický čip mají být efektivnější. A telefon by měl integrovat technologii indukčního dobíjení.

U minulé generace Apple zjevně nedokázal vyvinout dostatečně úzkou optiku fotoaparátu, která by z těla telefonu nevyčnívala. Na což si také uživatelé stěžovali. Jak ale ukazuje tento patent, Apple na problému pracuje – vyvinul oválný senzor, který je možné umístit blíž k objektivu, díky čemuž by iPhone 7 mohl být kompaktnější.

Analytik Ming Chi Kuo, který se už ve svých odhadech ohledně minulých generací iPhonů mnohokrát trefil, přichází s konkrétní předpovědí – Apple chystaný iPhone uvede hned ve třech verzích: typ s obrazovkou 4,7 palce bude mít jeden objektiv, typ s obrazovkou 5,5 palce nabídne volitelně jeden či dva objektivy. K tomu novou generaci telefonu vybaví technikou od firmy LinX, která umožní i optický zoom. Zákazníci totiž už nemají zájem o iPhone XXL a Apple jim jej chce vynahradit novými funkcemi u verze s označením Plus.

A takto by mohl vypadat: Německý časopis Computer Bild ve spolupráci s renomovaným designérem Martinem Hajekem ztvárnil studii nového iPhonu. Podle vizualizace bude mít velký displej přes celou přední stranu, z níž zmizí tlačítko Touch ID Button. Tlačítko Home Button se pak podle předpovědi stane součástí obrazovky. Zdroj svítilny bude integrovaný do znaku jablka. Pruhy přes zadní kryt, které v zájmu zachování funkce antény hyzdí zadní stranu šestky, nahradí u příštího modelu decentní rámeček.

A tady si přečtěte, jak funguje dobíjení baterií vzduchem.


Komentáře