fb pixel Investiční společnost CEIP je novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka – G.cz
Vyhledávání

Investiční společnost CEIP je novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka

Zdroj: Kosyka

Investiční společnost Central Europe Industry Partners (CEIP) se stala novým majoritním vlastníkem firmy Kosyka, která se věnuje průmyslové výrobě kabelových svazků a konektorů pro přední výrobce strojů, medicínských přístrojů a dodavatelů v oboru automotive v Německu, Švýcarsku i České republice. Devadesátiprocentní obchodní podíl koupila do svého private equity fondu Central Europe Industry Partners II., zbývajících deset procent patří koinvestorovi Hoffmann Investments. Nový vlastník chce společnost Kosyka podpořit v dalším firemním růstu jak co do počtu odběratelů, tak prostřednictvím nových akvizic dalších výrobců kabelových svazků v České republice a na Slovensku.

redakce G.cz 24.3.2023, 10:48

„Naše společnost prostřednictvím investičních fondů pomáhá rozvíjet firmy ve střední Evropě. První kontakt se společností Kosyka jsme navázali zhruba před čtyřmi roky, z tohoto hlediska se jedná o jednu z našich dlouhodobě rozvíjených akvizičních příležitostí. Velmi důležitou roli hrál také náš několikaletý vztah s majitelem firmy panem Martinem Saitlem, který zůstává na pozici jednatele a pomůže nám firmu bezpečně převzít,“ říká Ondřej Benáček, řídící Partner CEIP.

Jihlavská firma Kosyka působí na trhu od roku 1995 a specializuje se na montáž konektorů a výrobu kabeláží pro spotřební elektroniku, automobily a další průmyslová odvětví. Jejími cílovými zákazníky jsou primárně přední výrobci průmyslových strojů, medicínských přístrojů a dodavatelé automotive nejen v České republice, ale také v Německu či Švýcarsku. V roce 2022 firma vykázala tržby ve výši 290 milionů. Nový generálním ředitelem společnosti se stal zkušený manažer Radovan Putna.

Na úspěšné transakci se podílel Martin Šubrt a Vladimír Hejduk z advokátní kanceláře Rowan Legal, která zajistila kompletní právní a daňové poradenství, a dále společnost VGD, která provedla finanční prověrku. Prostředky pro financování, jejichž součástí je rovněž následný rekapitalizační úvěr a provozní financování, poskytla UniCredit Bank.

Jihlavská firma Kosyka je v pořadí druhou společnosti, kterou CEIP nakoupil do private equity fondu Central Europe Industry Partners II od jeho založení v prosinci 2022. První byla společnost AMiT, která se věnuje vývoji a výrobě elektroniky pro vlaky a tramvaje a také řídicím systémům a elektronice pro průmyslovou a dopravní automatizaci a pro automatizaci budov. Fond má pod správou 1 miliardu korun a do konce letošního roku plánuje tento objem navýšit na 1,75 miliardy a fond pro investory uzavřít.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články