fb pixel Impérium vrací úder je pořád nejlepší Star Wars, řekl internet – G.cz
Vyhledávání

Impérium vrací úder je pořád nejlepší Star Wars, řekl internet

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Anketa ohromných rozměrů nakonec přinesla své ovoce a internet se rozhodl, že nejlepším filmem univerza Hvězdných válek je stále legendární Impérium vrací úder. To nikoho z vás nepřekvapí. Další pozice už ale možná ano.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.8.2020, 11:50

Nejhorší lidé na světě

Gigantická internetová stránka LADbible, která se věnuje internetovým zprávám, popkulturním fenoménům, vyhlásila na svých sociálních sítích s desítkami milionů followerů velkou anketu, aby se jednou provždy rozhodlo, který díl Star Wars mají lidé prostě nejraději. Anketa byla vyhlášena k nedožitým narozeninám Kennyho Bakera, představitele robota R2-D2, a byla poměrně zajímavá… až do úplného konce.

Dlouho se totiž všeobecně věřilo, že původní trilogie Star Wars je mezi fanoušky prostě nejpopulárnější. Ostatně, cpaly nám to všechny ostatní popkulturní fenomény. How I Met Your Mother nebo The Big Bang Theory milovaly dělat si srandu z prequelů a George Lucase. Víte proč? Protože tyhle věci píšou lidé, kteří na původní trilogii, takže logicky budou nad prequely ohrnovat nos. Já vyrostl na prequelech, takže budu ohrnovat nos nad sequely… a tak ten nekonečný koloběh opovržení a nenávisti pojede dál. Protože vedle Islámského státu a čínské rozvědky je Star Wars fandom nejhorší a nejtoxičtější skupina na světě.

Proč nemůžeme být všichni jako fandové Harryho Pottera a milovat cokoli, kde jsou hůlky a tklivé piano?

Každopádně! Masivní anketa potvrdila, že mezi opravdovými fanoušky, nejenom těmi, kterým je pětatřicet a dotáhli to na scenáristu, je jasná láska ke všem epochám Star Wars. Už proto, že Star Wars se skládá ze starých i mladých, z mužů a žen a všech ostatních genderů, z bohatých i chudých, z lidí všech ras a náboženských vyznáních.

Variace

Fandové tedy ze všech Star Wars filmů nakonec posunuli do finále čtyři filmy. Vyvrcholení prequelové trilogie Pomstu sithů, první spinoff Hvězdných válek vůbec Rogue One, potom poměrně čerstvou Abramsovinu Síla se probouzí a nakonec věčnou klasiku Impérium vrací úder. Vidíte? Ukázka ze všech koutů Star Wars filmového světa.

Nakonec drtivě zvítězilo Impérium vrací úder. Nikoho to vlastně moc nepřekvapilo. Pomsta sithů na druhém a Rogue One na třetím místě už trochu překvapivé bylo, ale taky ne tolik. Ten kdo má rád melodramatičnost Hvězdných válek, vždycky sáhne po zrodu Dartha Vadera a ten, kdo chce hlavně vidět víc světa a nevadí mu absence jakýchkoliv charakterů, pustí si Rogue One.

Rozhodně se i mezi vámi najde bambilion lidí, kteří nebudou se zbytkem fanoušků souhlasit. A to je v pořádku. Možná máte spíš radši filmy, které mají konec a to je taky v pořádku. Jenom nezapomeňte, že každý máme na svůj názor právo. I když se ten názor třeba týká Skryté hrozby nebo Posledního z jediů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články