fb pixel 6 tupých teenage komedií, které si s chutí a nostalgickou slzou v oku pustíme i dnes – G.cz
Vyhledávání

6 tupých teenage komedií, které si s chutí a nostalgickou slzou v oku pustíme i dnes

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Vtipy o prdění, zoufalci versus machři, špatné popunkové kapely jako soundtrack a první zásun coby hlavní téma. To je tak v kostce obsah každé teenage komedie, kterou jsme kdy viděli. Jasně, že to není žádný Bergman, je ale pár titulů, které si i po letech rádi pustíme a vlastně to není ani tak moc velká recese. Tohle je 6 našich nejoblíbenějších.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.4.2018, 14:08

1. Prci, prci, prcičky

Prcičky, rozhodně první dva díly série, jsou absolutní klasika. Kdo je neviděl, ten si pořádně neprožil pubertu. Reunion díl z roku 2012 jel hodně na vlně nostalgie a vlastně to dopadlo dost v pohodě.

2. 10 důvodů, proč tě nenávidím

Jak vtlouct omladině Shakespeara do hlavy? Vezměte jednu z jeho klasických her, udělejte z ní středoškolskou komedii a obsaďte Heatha Ledgera. Zaručený recept na úspěch!

3. Protivný, sprostý holky

Když Lindsay Lohan ještě nebrala tolik drog, byla celkem půvabnou zrzkou se slušným komediálním talentem. Jedním z filmů, co stihla natočit během krátkého vrcholu své kariéry, je teenage kousek Protivný, sprostý holky, který diváka zasvětí do krutého dívčího světa. Skvělá bárbíní Rachel McAdams nebo punková Lizzy Caplan taky stojí za to.

4. Panna nebo orel

Emma Stone je roztomilá, umí hrát a ještě navíc je extrémně vtipná. Rozhodně ve svých rolích. Easy A, česky Panna nebo orel, to je film o holce, která si vymyslí, že přišla o panenství, aby měla klid od dotazů otravné kamarádky. Nevinná lež se zvrhne ve vypomáhání školním loserům skrze šíření výmyslů, které je neškodné pouze zdánlivě.

5. Bravo, girls!

Předtím, než se z Kirsten Dunst stala herečka Larse Von Triera a tvář indie filmů o hledání životního štěstí, zahrála si královnu roztleskávaček ve snímku Bravo, girls! Ten se pak dočkal dalších čtyř pokračování, naivní holčičí stupiditu prvního filmu ale žádné z nich nedokázalo podat tak krásně jako jednička.

6. Bulšit

[[{"attributes":{},"fields":{}}]]

Do seznamu bychom mohli přihodit ještě třeba Takovou normální holku a další filmy, nakonec jsme ale zavzpomínali na Bulšit. Ten zparodoval pubertální romantické komedie z přelomu tisíciletí, ale i jiné klasiky žánru, třeba Snídaňový klub. Je tam všechno, populární hezoun, ošklivka s vnitřní krásou, dokonce i černý spolužák, jehož jedinou úlohou je postávat poblíž hlavních hrdinů, smát se a říkat věci jako "sákra" nebo "kámo". Skvělá debilní sranda!

A tady stupidní seriály, co nás v pubertě formovaly.

Podobné články

Doporučujeme

Další články