fb pixel iConsent: Dánská appka dává svolení k jedné souloži. Co ale přestávky na pití? – G.cz
Vyhledávání

iConsent: Dánská appka dává svolení k jedné souloži. Co ale přestávky na pití?

Zdroj: Profimedia.cz

iConsent je nová dánská aplikace, přes kterou můžete svému protějšku udělovat souhlas k sexu. Takže při případném vyšetřování sexuálního násilí budete mít důkaz, jestli jste k něčemu dali souhlas, nebo ne. Liberálové jsou z toho nejistí a konzervativcům přímo odchází pára z uší. My bychom ale tuhle srandu úplně nezatracovali.

Jan Studnička
Jan Studnička 10.2.2021, 13:31

iConsent

Dánové mají od prosince uzákoněno, že za znásilnění může být považován jakýkoli sexuální akt, ke kterému nebude dán výslovný souhlas. Úprava zákona byla reakcí na silně nedotaženou předchozí podobu zákona, kvůli němuž musely oběti znásilnění složitě dokazovat, že na ně bylo použito násilí nebo že nebyly v době aktu při vědomí.

A 1. ledna přispěchali dánští vývojáři s aplikací iConsent, která jim má celou věc trochu ulehčit. Je to v podstatě appka pro udělení consentu k sexu, tedy jakési potvrzení, že jste pro veškerou srandu. Data se ukládají do cloudu a mohou potom pomoci u případného vyšetřování. Souhlas platí na dvaačtyřicet hodin a jednu soulož. Jak jsou jednotlivé styky ohraničeny, uvedeno není. Jestli je to jeho orgasmem, protože někdy prostě čtyřiadvacet hodin nestačí a někdy se poštěstí několikrát během půlhodiny. Případně, jestli se musí udělovat svolení, i když se dělá obligátní přestávka na pití.

Máme nápad

Je pochopitelné, že v době zuřících kulturních válek bude podobná věc budit vášně. Což je ironie, poněvadž u většiny lidí budí vášně hlavně tím, že prý vášně dusí. Asi si dovedete představit, že největší problém mají s aplikací hlavně muži ve středním věku, kteří mají pocit, že jim liberálové kradou jejich svět. Víte co, tadyta aplikace, kterou nikdo doopravdy nemusí používat a je to jenom projekt soukromé společnosti, jež se svobodně rozhodla trochu cashnout na diskutovaném tématu. To přece muži ve středních letech nenávidí nejvíc, že. Podnikání a svobodný trh.

Z aplikace iConsent nejsou ale extra nadšení ani aktivisté, kteří se problematice consentu věnují dlouhodobě. Upozorňují, že se takovými projekty tématika zbytečně trivializuje a dávají tak lidem jako je Radim Uzel možnost na to ukazovat a říkat: „Vidíte, kam se svět řítí?!“ Consent může být pochopitelně i nonverbální, jen musí být jasný.

My si ale myslíme, že by se aplikace neměla zatracovat rovnou, může z ní časem vyrůst skvělá komunikační appka. Mohli byste přes ni flirtovat a posílat návrhy, které vám druhá strana potvrdí nebo odmítne. Časem by se mohly přidat sexuální praktiky, jež si navzájem buď potvrdíte nebo upravíte. Chápete, označíte Markétu, zaškrtnete doggy style, anál a roubík a ona vám sice potvrdí, ale vyhodí anál, protože je s ní nuda… Budete moct sdílet s přáteli, posílat dickpicy. Prostě budoucnost!

Podobné články

Doporučujeme

Další články