I vy se můžete stát majitelem dezinformačního webu. Stačí vám k tomu 270 tisíc korun a silný žaludek

Obrázek uživatele Dirk Diggler
20.2.2018, 12:02

Na internetovém portálu Webtrh.cz si v současné době můžete za necelých 300 tisíc korun pořídit dezinformační web, který nejen že krade cizí proruský obsah, ale dokonce vám dokáže vygenerovat poměrně slušný pasivní příjem. Prodávající webu David Pelán prezentuje tuto výhodnou koupi jako zpravodajství bez cenzury. Na tento bizár upozornil na sociálních sítích bloger Roman Máca.

Kupte si fake news

Velmi zajímavý inzerát se včera objevil na portálu Webtrh.cz. I vy se můžete stát majitelem dezinformačního webu Ceskoaktualne.cz, který vlastní mladý obchodník s dezinformacemi David Pelán. Ten na zmiňovaném serveru nabízí k prodeji ziskový zpravodajský web se zaručenou návštěvností a s vysokým RPM (příjem za tisíc zobrazení). Návštěvnost webu za posledních 30 dní byla prý 120 tisíc lidí.

Dle slov prodejce se jedná o kontroverzní a dobře navštěvovaný magazín CeskoAktualne.cz, který je od svého vzniku v ziskových číslech. Má za sebou dva a půl roku existence a slušnou fanouškovskou základnu na Facebooku, která čítá přes 26 tisíc lidí. Navíc zde existuje kooperace s jinými weby v podobě vzájemného sdílení obsahu. Návštěvnost webu v loňském roce byla neuvěřitelných 3 miliony lidí, což přineslo výnos 370 tisíc korun.

Jde to snadno. Kupte to a zrušte

Dle serveru evropskehodnoty.cz se CeskoAktualne.cz řadí mezi šiřitele dezinformací a manipulací podobně jako například Aeronet, Svět kolem nás nebo AC24. Navíc se nejedná o web, který by vytvářel obsah, nýbrž pouze ho pouze kopíruje od svých příbuzných webů. Co se týče obsahu, tak CeskoAktualne.cz sdílí převážně proruský a protiimigrační obsah. K tomu přidejte citáty od Jana Wericha, hanobení Havla a poukazování na zákeřnou Evropskou unii.

Stačí mít na kapse necelých 300 tisíc korun a i vy se můžete stát dezinformačním rentiérem, který bude moct podporovat Zemanovce a SPD. Nebo to můžete udělat naopak. Když změníte obsah webu nebo ho zrušíte, uděláte pro naší společnost větší službu, než si myslíte. Tak směle do toho!

A zde je 5 pomůcek správného konspiračního teoretika.


Komentáře