I roce 2018 brání církev popularizaci vědy. V Děčíně se farářům povedlo zakázat vzdělávací výstavu lidských těl – G.cz
Vyhledávání

I roce 2018 brání církev popularizaci vědy. V Děčíně se farářům povedlo zakázat vzdělávací výstavu lidských těl

Zdroj: Profimedia.cz

Zaostalost Ústeckého kraje nezná mezí a vypadá to tak, že v Děčíně má poslední slovo nad vědou církev, úplně, jako v době temna. Kdyby tamní církev prohlásila, že země je placatá, tak by nejspíš vedení města Děčín rozhodlo o přepsání účebnic pro základní školy. Úspěšná putovní anatomická výstava preparovaných lidských těl byla totiž v tomto severočeském městě zrušena a za vším stojí tamní duchovní.

Martin Miko
Martin Miko 20.6.2018, 20:09

Co by udělal Ježíš? Šel by na výstavu lidských těl

Zatímco v jiných městěch republiky sklidila vzdělávací výstava lidských těch úspěch, jelikož jste zde mohli detailně vidět jednotlivé orgány, které se nachází v lidském těle, v Děčíně se tato událost stala terčem odporu ze strany farářů, jako kdyby se jednalo o pochod homosexuálů v centru města. Dlouho plánovaná putovní výstava čelila náporu věřících, kteří stále žijí v domnění, že Eva vznikla z Adamova žebra, a proto byla akce jen pár hodin před začátkem zrušena. Lidé z Děčína si tak dále mohou myslet, že lidské tělo je boží schránka a až je bude chtít lékař poslat na operaci slepého střeva, tak jim k uzdravení postačí motlitba a deset otčenášů v neděli před obědem.

Děčínští duchovní dokonce žalovali na magistrátu města, a dokonce i na policii. Děčínský rodák a český herec Jiří Maryško se k celé situaci vyjádřil na sociálních sítích velmi stručně, ale zato výstižně: „ V Děčíně není skoro nic. Teď se ukázalo, že jsou tam duchovní. Takže tam dál nebude nic.“ Internetoví diskutéři konstatují, že výstava lidských těl je úchvatná podívaná s edukativními prvky, která by neměla být zakazována. Například v Praze slavila tato expozice obrovský úspěch.

Úřady v Děčíně mají díky farářskému bonzáctví plné ruce práce a musí řešit, jestli nedošlo k porušení nějakého zákona. Je zvláštní, že v jiných městech se nic takového neřešilo.

Děčínští tak mohou svým lokálním pánbíčkářům poděkovat. V jejich městě se totiž konečně mohlo něco dít. Alespoň jim zbyde více času na modlení a čtení Bible. Opět se ukázalo, že faráři a další duchovní mají spoustu volného času na udávání, protestování a ničení vzdělávání lidí.

A zde je 5 čestných titulů našeho nejlepšího prezidenta v historii lidstva.

Podobné články

Doporučujeme

Další články