I mistr tesař se utne: 5 bouraček moderátorů pořadů Top Gear a Grand Tour – G.cz
Vyhledávání

I mistr tesař se utne: 5 bouraček moderátorů pořadů Top Gear a Grand Tour

Moderátoři nejoblíbenějších motoristických pořadů o automobilech Top Gear a The Grand Tour milují rychlost, což dokazují ve svých pořadech i v osobním životě. Sedmačtyřicetiletý člen moderátorského týmu Richard Hammond za nejasných důvodů havaroval za volantem chorvatského elektromobilu Rimac Concept One. Není to však jediné vozidlo, které se mu podařilo zničit. O tom však mohou povyprávět i ostatní moderátoři Top Gearu a nově i The Grand Tour...

Martin Miko
Martin Miko 13.6.2017, 06:00

1) Rimac Concept One – červen 2017

Během natáčení pořadu The Grand Tour ve švýcarském Sanktu se Richardu Hammondovi při řízení chorvatského supersportu nepovedla zatáčka a vylétl ze silnice. Automobil poté začal hořet a moderátor musel být převezen do nemocnice. Nikdo další naštěstí zraněn nebyl.

Chorvatský prototyp elektrického supersportu s neuvěřitelným výkonem 1224 koní dokáže jet rychlostí až 355 km/h a zrychlit z nuly na sto za 2,5 sekundy. Cena vozu je neuvěřitelných 28 milionů korun.

2) Nehoda Richarda Hammonda na motocyklu – březen 2017

V březnu 2017 se moderátor Richard Hammond těžce zranil při jízdě na motorce během natáčení jednoho z dílů The Grand Tour. Nehoda se stala v Mozambiku a kromě otřesu mozku a pár modřin se mu nic nestalo.

3) Nehoda se speciálem Vampire – září 2006

Při testování automobilu Vampire na tryskový pohon, který dosahuje rychlost přes 500 km/h, se Richard Hammond stal obětí nehody během natáčení dílu Top Gear. Prasklá pneumatika v rychlosti 463 km/h měla za následek vážné zranění mozku a dva týdny v komatu.

4) Pokus o kaskadérský kousek s Renault Sport Twingo 133 – rok 2009

Během testování Renaultu Twingo v Belfastu se pokoušel Jeremy Clarkson skočit automobilem z přístavu na loď ve vzdálenosti několika metrů, což se mu samozřejmě nepovedlo.

5) Porsche 911 GT3 – květen 2010

Jeremy Clarckson se během prohlídkové jízdy v Porsche tak trochu zapomněl a sjel z cesty. Výsledkem nebyla žádná velká bouračka ani horentní škoda, ale záběry nasvědčují, že šlo o autentické a neplánované záběry, které se nakonec objevily i v pořadu Top Gear.

A zde najdete něco o historii tramvají.

Podobné články

Doporučujeme

Další články