I mistr tesař se někdy utne? Scenárista Mostu! Kolečko si jako režijní debut zvolil vztahovou komedii Přes prsty – G.cz
Vyhledávání

I mistr tesař se někdy utne? Scenárista Mostu! Kolečko si jako režijní debut zvolil vztahovou komedii Přes prsty

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Petra Kolečka už teď zná skoro každý, kdo sleduje českou filmovou a seriálovou scénu.Právě on totiž stojí za vynikajícím scénářem k seriálu Most!, ale na kontě má také Okresní přebor, Vyšehrad či Čtvrtou hvězdu. Nyní se Kolečko rozhodl, že chce být i režisérem. Jeho prvotina se jmenuje Přes prsty, a, no... My nějak nevíme.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.8.2019, 12:23

Slaďárna? Vážně?

Most!, Vyšehrad, Lajna, Trpaslík, Čtvrtá hvězda, ale i filmový Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka. Pod tím vším je coby scenárista podepsán Petr Kolečko. Nadějný autor české kinematografie už nás několikrát přesvědčil, že umí napsat chytře vtipné dílo. Nyní nám chce dokázat, že ho dokáže i zrežírovat, a tak do kin právě vstupuje jeho samostatná tvůrčí prvotina s názvem Přes prsty.

Příběh filmu se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které sportu obětují všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer).

Nejen, že to nudně zní, ono to i nudně vypadá. Přes prsty se podle všech indicií rýsuje jako zcela průměrná česká vztahová komedie, jejichž mistryní byla až dosud Marie Poledňáková. Těžko říct, proč si Kolečko pro svůj režijní debut vybral zrovna tuto látku. Hodnocení 64 % na ČSFD navíc napovídá, že to nebude ten případ, kdy superskvělý scénář dělá i z nudného tématu něco víc.

Na druhou stranu nechceme být příliš tvrdí. Možná je lepší vyzkoušet si režii poprvé na něčem odlehčenějším, než se hned vrhat do náročných projektů, které mohou skončit o to věším fiaskem. Ale bohužel ani s přihlédnutím k tomuto si moc nedokážeme představit, že tahle filmová novinka osloví někoho jiného, než ženy mezi 25 a 35 lety hrající beach volejbal, případně zapálené fanynky upadajícího charismatu Jiřího Langmajera. My nejsme ani jedno, ani druhé.

Tak si radši tady přečtěte recenzi na černou komedii Krvavá nevěsta, která naopak klame tělem (nebo spíš názvem) a je velmi vydařená!

Podobné články

Doporučujeme

Další články