RECENZE: Stará dobrá vyvražďovačka plná humoru a nadávek. Krvavá nevěsta není horor, ale černá komedie, jaké už se netočí – G.cz
Vyhledávání

RECENZE: Stará dobrá vyvražďovačka plná humoru a nadávek. Krvavá nevěsta není horor, ale černá komedie, jaké už se netočí

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ach, ty čeští distributoři a jejich antitalent na vymýšlení ekvivalentů názvů zahraničních filmů! Když něco uvedete pod názvem Krvavá nevěsta, 9 z 10 lidí protočí oči v sloup v domnění, že se jedná o laciný horůrek plný lekacích scén naroubovaných na stupidní story. A přitom jde o jednu z nejlepších černých komedií, co v poslední době vznikly!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.8.2019, 10:24

Addamsova rodina pro odrostlé

Vzpomínáte si na jeden z prvních filmů Petera Jacksona Braindead? Zombie komedie s hororovými prvky patří do zlatého fondu béčkových vyvražďovaček, které definují hektolitry krve, bizarní úmrtí a především černočerné fóry. Takových filmů se dnes už mnoho netočí, přesto se sem tam objeví kousek, který fanoušky specifického subžánru potěší.

Poměrně nedávno jsme mohli tenhle odlehčený dojem získat při sledování remaku Dětské hry, úplně nejlépe ale před několika lety komediální slashery připomněl seriál Ash vs. Evil Dead, který navazuje na Raimiho klasiku z roku 1981. Jednu z epizodních roli ve vydařeném pořadu hrála Australanka Samara Weaving, která má tenhle typ filmů evidentně ráda. Nyní se totiž v českých kinech představuje v hlavní a první své větší roli jako Krvavá nevěsta, která do žánru umělých tělních tekutin a nemístných vtipů dokonale zapadá.

Ačkoliv se může zdát, že Krvavá nevěsta, v originále Ready Or Not, je další v řadě stupidních hororových rychlokvašek na jedno brdo, spíš než hororem je snímek Matta Bettinelli-Olpina a Tylera Gillettiho černou komedií o jedné podivínské rodině, kterou bychom mohli titulovat jako Addams Family pro dospělé. Tvůrčí duo spolupracovalo už před lety na děsivé filmové mozaice V/H/S, pro kterou vytvořilo úvodní příběh a na nějž nyní skvěle navazuje.

Charismatická Samara Weaving je v roli krásné Grace okouzlující. Herečka tu rozhodně nefiguruje jako křehká slečna v nesnázích, naopak velmi rychle pochopí, o co v její nové rodině kráčí a ihned zapojí instinkt přežití. Díky jejím racionálním reakcím, které za 90 % zahrnují neskutečně kreativní nadávky, působí hlavní hrdinka věrohodně a sympaticky, ale není to jen ona. I vedlejší postavy mají více či méně načrtnutý osobní příběh a několik z nich dokonce prodělá určitý psychologický vývoj, což se u obyčejných béčkových hororů opravdu nevidí.

Nenechte se odradit názvem ani plavovlasou modelkou z plakátu. Krvavá nevěsta je film, který by klidně mohl utáhnout program Festivalu otrlého diváka. Chytrý scénář a kvalitní postavy, atraktivní prostředí, ideální míra krve a sprostoty, vtipy, které jsou zábavné, to všechno tvoří celek, který si fanoušek vyvražďovaček nemůže neužít.

A tady si přečtěte recenzi na novou tarantinovku - Tenkrát v Hollywoodu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články