fb pixel Hyenismus leteckých společností: Letenky k evakuaci před hurikánem zdražily o stovky procent – G.cz
Vyhledávání

Hyenismus leteckých společností: Letenky k evakuaci před hurikánem zdražily o stovky procent

Karibské ostrovy a jihovýchod Spojených států jsou již několik dní sužovány hurikány. Zatímco Texas zasáhla bouře pojmenovaná Harvey, v Mexickém zálivu se zformoval hurikán Katia a nad Karibikem pak ještě hurikány Irma a Jose. Před blížícími se ničivými smrštěmi se snaží uprchnout tisíce lidí, na což zareagovaly i aerolinky. To, co předvedly, je čirý hyenismus.

Jan Palička
Jan Palička 7.9.2017, 13:36

Jako by nestačilo, že se americký stát Texas stále vzpamatovává z následků bouře Harvey, jsou Spojené státy v současné době ohroženy hned dalšími třemi hurikány, které se nezadržitelně blíží k jejich území. Zatímco hurikán Katia se zformoval v Mexickém zálivu, hurikány Irma a Jose se momentálně nadchází nad karibskými ostrovy a nezadržitelně postupují k pobřeží Floridy.

Hurikán Irma již stačil zcela zpustošit karibský ostrov Barbuda, kde srovnal se zemí 95 % všech budov. Zdevastované jsou po zásahu hurikánu i ostrovy Svatý Martin a Svatý Bartoloměj. Pochopitelné je, že lidé z oblastí, na které hurikán směřuje, se chtějí evakuovat daleko mimo rizikovou oblast. Pro mnohé je jedinou možností únik letadlem. Čehož nevídaně hyenistickým způsobem zneužívají aerolinky.

O letenky z míst, kam směřuje ničivý přírodní živel, je pochopitelně enormní zájem. Reakcí aerolinek na rostoucí poptávku vyvolanou krizovou situací je to, že ceny letenek vzrostly až o několik stovek procent. Letecké společnosti čelí hlasité kritice za to, že letenky, které běžně stojí kolem 150 dolarů, nyní nelze pořídit za méně než 500 dolarů.

Uživatelé na sociálních sítích sdílejí screenshoty z letenkových portálů, kde se jen během pokusu o nákup letenky cena zvedne na několikanásobek ceny původní. Kupříkladu let společnosti Delta Airlines z Miami do Phoenixu zdražil během několika málo minut z 547 dolarů na 3200 dolarů.

A zde se ještě podívejte, proč se vlastně hurikány jmenují po ženských (alespoň v drtivé většině).

Podobné články

Doporučujeme

Další články