fb pixel Hustá dvojka ilegálním výlepem volby nevyhrála, přesto chce Maláčová do čela ČSSD – G.cz
Vyhledávání

Hustá dvojka ilegálním výlepem volby nevyhrála, přesto chce Maláčová do čela ČSSD

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Kde soudruzi z ČSSD před volbami do Poslanecké sněmovny udělali chybu? Kromě nesprávně cílené kampaně, Matěje Stropnického a vlády s hnutím ANO a KSČM se sociální demokraté tak trochu pošpinili i ilegálním výlepem po Praze. Ten však strana zároveň popřela, ačkoliv jím zaměstnala pracovníky Technické správy komunikací (TSK) po celé Praze. Připomene někdo tento přešlap Janě Maláčové, která touží po postu předsedkyně ČSSD?

Martin Miko
Martin Miko 26.10.2021, 16:25

Hustá dvojka s ilegálním výlepem

Od voleb do Poslanecké sněmovny už uběhly přes dva týdny, přesto však na některých frontách vnímáme nějaké z jejich dozvuků. Ty pociťují například zaměstnanci Technické správy komunikací v Praze, kteří ještě před pár dny odstraňovali ilegální výlep předvolebních plakátů. Plakáty takzvané „husté dvojky“, kterou tvořilo duo Jana Maláčová a Matěj Stropnický, byly vylepeny v rámci celé Prahy, a to především na veřejných stavbách, pod mosty, na zastávkách, podchodech nebo na nábřežních zdech, jak pro MF DNES potvrdila mluvčí TSK Barbora Lišková.

Přívrženci nebo možná i členové ČSSD nejspíš nepřemýšleli nad tím, že jejich ilegální plakátový výlep bude muset jednou někdo odstranit. A pokud tak polepili veřejné budovy, tak se to zaplatí z veřejných peněz, tedy z našich daní. Tímto způsobem bohužel sociální demokraté přemýšlejí v podstatě odjakživa a nad následky svých činů nepřemýšlejí. Prostě počítají s tím, že jejich nezodpovědné chování jednou někdo zaplatí. V tomto případě to budou finance z TSK.

„Nelegální výlep plakátů jsme zaznamenali pouze ze strany ČSSD. Kromě toho jsme odstraňovali nelegálně umístěné reklamní kostky uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci a reklamní áčka taktéž z dílny ČSSD,“ sdělila pro MF DNES mluvčí, která zároveň dodala, že tuto ilegální propagaci zaznamenala TSK už tři týdny před volbami. Nejzvláštnější na tom všem je to, že pražská ČSSD odmítá jakoukoliv spojitost s tímto ilegálním výlepem. Nicméně čtenáři v diskuzích si myslí, že by se vedení sociální demokracie mělo k tomuto problému postavit čelem a všechno po sobě uklidit, když teď má tolik volného času. Tím měli diskutéři na mysli jejich neúspěšnou kampaň, kvůli níž se nedostali ani do Poslanecké sněmovny...

Volební neúspěch ČSSD pro Janu Maláčovou, která se objevovala společně s Matějem Stropnickým na volebních plakátech, však nebyl žádnou demotivací. To dokázala tím, že se rozhodla kandidovat do vedení ČSSD a stát se předsedkyní této neparlamentní strany. Kdo se stane příštím předsedou sociální demokracie, se však dozvíme až na 43. sjezdu strany, který by se měl konat 10. prosince 2021. Maláčová by ráda sjednotila celou stranu, posílila členskou základnu a posílila spolkovou činnost sociální demokracie. Prozatím však nemá potvrzeného žádného protivníka, jenž by se jí postavil. A není právě tohle šance pro bývalého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, který byl v dubnu 2021 poražen Janem Hamáčkem při volbě o křeslo předsedy sociální demokracie?

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články