fb pixel Hulk Hogan, ten šílený knírač, co si vždycky rozerve triko. Legenda wrestlingu si mohla zahrát v Batmanovi – G.cz
Vyhledávání

Hulk Hogan, ten šílený knírač, co si vždycky rozerve triko. Legenda wrestlingu si mohla zahrát v Batmanovi

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Obří svaly, šátek, mohutný bílý knír, tílko obepnuté kolem vyrýsovaných svalů, které ze sebe nakonec stejně vždycky serve – to je Hulk Hogan, jedna z největších legend wrestlingu, ale zároveň i hvězda déčkových filmů a jedna z celebrit, která má vlastní sextape. Tenhle bizarní svalovec se zasloužil o to, že je sport drsných mužů tak populární, zároveň má ale na kontě dost skandálů, a to včetně dopingové aféry.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.8.2020, 09:44

Nový Arnie

Pokud nesledujete svět profesionálního wrestlingu... tak Hulka Hogana stejně znáte! Showman, zápasník a herec malých rolí v céčkových až déčkových filmech se narodil 11. srpna 1953 jako Terry Eugene Bollea. Od malička se věnoval sportu, hlavně baseballu, a už v dětské lize si ho všiml hledač talentů pro New York Yankees. Malý Terry si ale během jedné hry ošklivě poranil rameno, a tím byly jeho dny na hřišti mezi metami jednou provždy sečteny. S příchodem puberty ale nadšení pro pohyb vystřídala záliba v hudbě, a tak se naučil na baskytaru a hrál v mnoha různých kapelách. V šestnácti pak propadl své osudové lásce – wrestlingu. Začal makat na kondici a svalech a v roce 1977, když mu bylo 24, se na něj vrhnul profesionálně. Měl štěstí, dostal se totiž do rukou legendárnímu zápasníkovi Hiro Matsudaovi, který byl na něj opravdu tvrdý. Během jedné z úvodních lekcí Terrymu zlomil nohu a nad zmrzačeným učněm sarkasticky pronesl: „Ty že chceš být wrestler, jo?“ Během jednoho roku ho ale dokázal připravit na profi zápasy, v nichž nadějný talent bodoval.

Musel si počkat ale ještě hodně dlouho, než opravdu prorazil. Průlom totiž přišel roku 1983. Tehdy Terry podepsal kontrakt s World Wrestling Federation. Vyjednal si u společnosti Marvel, že může používat jméno Hulk, přidal k tomu příjmení Hogan a stal se hvězdou, kterou si zamilovali lidé po celých Spojených státech amerických. A spolu s ní i wrestling, jenž byl do té doby spíše fanouškovskou záležitostí. Showman Hulk se podílel na podobě sportu, jak jej známe dnes, a zpopularizoval ho opravdu maximálně. V osmdesátých letech v USA dokonce existovalo něco, čemu se dodnes oficiálně přezdívá „Hulkmania“.

Hogan se wrestlingu aktivně věnoval až do konce minulého století, jako milovník pozornosti měl ale i jiné ambice – filmové. A ještě, aby je neměl. Prvním snímkem, ve kterém se objevil, byl kultovní Rocky III, kde si Hogan zahrál malou, leč ikonickou roli Thunderlipse, protivníka hlavního hrdiny. Možná je to ale spíš tím, že sám Hogan je prostě ikona, a to nejen díky excentrickému vystupování, ale také pro typický, osobitý zjev. Jinými slovy – s tím bílým knírem, jenž máme všichni vyrytý v paměti, se pravděpodobně už narodil. Zatímco mezi wrestlery byl Hulk hvězda, mezi herce se mu prorazit nepodařilo. Na kontě má snímky jako Hercules 3D, kde si zahrál samotného vládce Olympu Dia, a komedie Kladivo nebo Pan chůva. Již názvy napovídají, že se nejedná o žádnou vysokou kinematografii, přesto šanci měl – Joel Schumacher o něm totiž vážně uvažoval jako o představiteli Mr. Freeze ve filmu Batman a Robin, pak ale dostal Arnolda Schwarzeneggera a z pochopitelných důvodů jej upřednostnil. Možná škoda – Hogan by mezi ty vystupující bradavky a neonovou estetiku seděl skvěle.

Sex, lži a reality show

Hogan má za sebou ale i řadu skandálů, samozřejmě – to tyhle výstřední celebritky vždycky mají. V roce 1994 se v rámci WWF zapletl do nepříjemné a bohužel dost velké steroidové aféry, což ho pošpinilo v očích fanoušků a značně to poznamenalo jeho kariéru. Hogan dokonce svědčil u soudu, kde pod přísahou prozradil, že od roku 1976 bral steroidy, aby si pomohl s váhou a růstem svalů, navíc zcela dobrovolně. Případu se dostalo velké mediální pozornosti a Hogan musel od WWF po dohodě odejít, proběhlo to ale v klidu a tichosti. Zápasník se stáhnul a po několika letech se díky tomu dočkal slušného comebacku.

V roce 2016 pak po roky se táhnoucím soudním sporu vysoudil 115 milionů dolarů na Heather Clem, která bez jeho vědomí vypustila do světa jejich společnou sextape. Hogan ženu žaloval kvůli zásahu do soukromí i emocionální újmě – jeden by skoro řekl, že se pod tou horou svalů skrývá něžná duše romantika. Na druhou stranu, jednou z těch mnoha a mnoha věcí, co Hoganovi v USA udržuje popularitu, je reality show Hogan Knows Best, do níž zápasník neváhal zapojit svou první manželku Lindu a jejich dvě děti. Takže asi tak.

Podobné články

Doporučujeme

Další články